Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit kell tennem, ha nem...

Mit kell tennem, ha nem vallottam be az adómat? (alább írtam a részleteket. ) Számíthatok valami bírságra?

Figyelt kérdés
Lényegében volt előző évben kb 3-4 munkahelyem mindenhol max. 7napot dolgoztam. Elviekben bejelentett munka de mindenhol azt mondták csak próbaidő után jelentenek be. Fogalmam sincs most akkor mi a frász van.

2015. júl. 23. 15:39
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ügyfélkapun keresztül EBEVben meg tudod nézni, hogy ki, mikor, mennyivel jelentett be és mennyi SzJA előleget vont le tőled.

Azt nézd meg és az alapján is meg tudod csinálni az adóbevallásod.


Akkor kell január végéig megkapnod a munkáltatódtól a jövedelem igazolást, ha előző évben dolgoztál nála és még januárban is alkalmazásban állsz.

Ha év közben lépsz ki (a következő évben már nem vagy ott munkaviszonyban), akkor kilépő papírokat adnak a munkaviszony megszűnése után, de januárban már semmit nem kell adniuk. Kivéve ha EFOval foglalkoztattak, akkor nem kell kilépő papír sem.

2015. júl. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"Svájcban dolgozom alkalmazottként, ..."

Milyen adószámot akarsz bevonatni?

Adószáma kizárólag gazdasági társaságnak, egyéni vállalkozásnak, valamint gazdasági tevékenységet végző magánszemélynek van.

Vagy az adóazonosító jeledre gondolsz, ami viszont kizárólag magánszemélyeknek van?


Attól, hogy Svájcban dolgozol, még itthon is keletkezhet adóköteles jövedelmed.

2015. júl. 24. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!