Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell adóznom ingatlan...

Hogyan kell adóznom ingatlan bérbeadás után? Egyáltalán ebben az esetben kell-e adózni? Hogyan adhatok bizonylatot?

Figyelt kérdés

Kivettem egy 2 szobás lakást egy magánszemélytől egyedül, azzal, hogy a tulajdonos megengedte, hogy kiadjam a másik szobát, ezért a másik szobába szeretnék egy albérlőt hosszú távra.


100 ezer forintot fizetek az egész lakásért, a szobát 50 ezer + rezsiért adnám ki, amit minden hónapban továbbutalnék a tulajdonosnak.


Magánszemély vagyok, tehát adóazonosító jelem van (adószámom nincs). Úgy láttam, hogy az ingatlan bérbeadás mentes a bejelentési kötelezettség alól (Art. 22.§), és nem tartozom az ÁFA tv. hatálya alá sem; mentesülök a számlaadási kötelezettség alól (Áfa tv.), de a nyugtaadási kötelezettségem ugyanúgy fennáll. ha jól értelmezem. A baj csak az, hogy nyugtát is csak adószámmal lehet venni. A srác, akinek ki akarom adni, szeretné ezeket a nyugtákat megkapni (tisztában van vele,hogy nem számla, és hogy nem tud ÁFA-t visszaigényelni). Hogyan tudok jogszerűen eljárni ebben az esetben? Milyen bizonylatot adjak?


Ui.: a tulajdonostól én nem kapok, és nem is kértem se nyugtát, se számlát.


2015. jún. 27. 19:24
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!