Munkanélküliként hogyan árulhatnék legálisan általam varrott ruhákat?
Nem értek egyet az előttem szólóval.
Amit Ő leírt, az arra vonatkozik, ha valaki a feleslegessé vált dolgait értékesíti magánszemélyként.
Amit Te készülsz csinálni, az már üzletszerűnek minősül, ebből kifolyólag "adóügyileg" gazdasági tevékenység, amelyet csak valamilyen vállalkozás formájában tudsz űzni. Társaságot alapítasz, vagy egyéni vállalkozóvá válsz.
Persze megteheted, hogy az előző hozzászóló által leírtak alapján értékesíted, de akkor tudj róla: pengeélen táncolsz...
Így van, ahogyan a 2-es írja!!!
A korábban általad használt, de neked már feleslegessé vált cuccaidat értékesítheted adómentesen évi 600 ezer Ft bevételi határig. Ha az ebből (=használt cuccokból) eredő bevételed akár 1 Ft-tal is meghaladja a 600 ezret, akkor a teljes összeg = 600.001.- Ft után már köteles vagy adózni.
Az általad újonnan készített (varrt) termékek nyílt árusítása kizárólag vállalkozói igazolvány birtokában szabályos!
És még valami, ami az 1-es válaszában tévedés!
Számlatömböt, nyugtatömböt a boltban csak vállalkozói adószám birtokában vásárolhatsz, és ők a nav-nak minden hónapban lejelentik, hogy melyik adószámos vállalkozó milyen sorszámú tömböket vásárolt meg!!!!
Szigorú számadású nyomtatványok, évek óta nem lehet már csak adószám = vállalkozói igazolvány birtokában vásárolni!!!
Akkor megint "belejavítok".
Egy adószámos magánszemélynek is van adószáma. Ahhoz, hogy számla- valamint nyugtatömböt lehessen vásárolni kizárólag adószám kell, tehát tud vásárolni ő is.
Ha az évi 600 ezer forint bevételt meghaladja az értékesítés, akkor sem kell feltétlenül adót fizetni. Ugyanis ha meghaladja, akkor jövedelmet kell számolni belőle. Ha a kiszámolt jövedelem haladja meg az évi 200 ezer forintot, akkor a "feletti" részt kell bevallani és leadózni. Ez akár azt is eredményezheti, hogy milliós bevétel után sem kell fizetni még adót.
Attól függ, hogy mennyi az értékesítési ár, és az értékesített terméket mennyiért "szereztük" be annak idején. Ha ezt irattal igazolni tudjuk, akkor levonhatjuk a vételárból. Lásd például gépjármű értékesítése.
Köszönöm a válaszokat.
Kicsit összezavarodtam, de azért nagyjából értem.
Természetesen nem használt ruhaként szeretném árulni az általam varrt darabokat.
Régen volt valami olyasmi, hogy adószámos magánszemély? Nem tudom, létezik-e még ez a fogalom, rá fogok kérdeni a NAV-nál.
Igen, még most is létezik az "adószámos magánszemély", de azt korábban is (és tudomásom szerint most is), csak meghatározott tevékenységek esetében adják ki. Pl. ingatlan bérbeadás, szellemi szabad-foglalkozás pl. újságíró, és hasonlók.
Amit te szeretnél, arra kicsi az esély, hogy megkapod!
Létezik. De ahogy már írták, meghatározott tevékenységekre adják ki. Az állam érdeke az, hogy a különböző tevékenységeket valamilyen "vállalkozási" formába kényszerítse, mivel nagyobb bevétele származik belőle, mintha csak adószámos magánszemélyként végezné azt az illető.
Amit Te készülsz csinálni, arra tuti, hogy nem fogják megadni. Csodálkoznék, ha igen...:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!