Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi értelme az adóbevallásnak?

Mi értelme az adóbevallásnak?

Figyelt kérdés

Nem értem, igaz még fiatal vagyok.


Elvileg nem lehet úgy vállalkozni, illetve dolgozni, hogy az nincs bejelentve, tehát nem üzemeltethetsz semmit például kft vagy egyéni vállalkozói, stb papír nélkül.

Akkor mi értelme van? Ha valaki még is bevallja, akkor büntetés jár utána nem?


Például tegyük fel, burgonyát ad el a helybélieknek. Ezt papír nélkül nem teheti az ember nem? - Ha pedig ezek után mégis bevallja, akkor megbüntetik?


2015. máj. 11. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

De lakást adhatsz ki magánszemélyként, és abból is adózni kell. Ezt is bevallod többek között.


Vagy pl a családi kedvezményt nem érvényesíti egy alkalmazottként dolgozó anyuka, vagy apuka, ő az adóbevallásban kérheti vissza a befizetett összeget.


És ez csak 2 példa hirtelen.

2015. máj. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tegyük fel én interneten keresztül adok xy típusú tanácsokat embereknek, pénzért.

200.000 forint bevételem van belőle eddig 2 hónap alatt, (március-április), mellette tanuló vagyok.


Akkor nekem erről kell bevallást csinálnom? Ha igen, akkor ezt idén, vagy csak jövőre kell megtennem?

Tavaly csak diákmunkán voltam 1 hónapig.


Ha pedig be kell vallanom, akkor büntetést fogok kapni, hogy nem jeleztem, hogy én mellékállásként tanácsokat adok?

2015. máj. 11. 11:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell mindent előre bejelenteni,illetve nem csak efféle tevékenységekből lehet jövedelmed. Pl. a pénzváltásból adódó bevétel után ugyanúgy kell adózni, ahogy mondjuk azután is, ha a szüleid átutalnak neked x forintot. Vagy ha eladod a használt holmijaid.


Hogy az adott munkaviszonyt be kell-e jelenteni, azt kérdezd meg az illetékes hivataltól. A jövedelmet mindig a következő évben kell (hacsak nem vagy vállalkozó, meg van ezer szabály még).


Szóval röviden: a jövedelmed többségét be kell vallani, a hogyanról kérdezd meg a hivatalt.

2015. máj. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!