Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tényleg megoldható így a...

Tényleg megoldható így a számla leolvasás?

Figyelt kérdés
A főbérlőm azt mondta, hogy nem kell bediktálnom az óra álláokat (víz, gáz, villany), hanem minden hónapban xy naptól xy napig kell kiírnom az ajtóra egy cetlire vagy valahová, ahol leolvassák. Nem tudom, hogy ez működik -e, hogy jönnek -e leolvasni, mert én egész nap otthon sem vagyok, de a cetlit kiírom az óraálással. 3 hónapja lakom az adott helyen, de vízszámla még sehol, pedig kiírtam, csak egy alapösszeg jött vagy mi, 300 vhány Ft. Szóltam a főbérlőnek, de le sem sz*rja a dolgot.an akinek szintén így kell megoldani a dolgot?

2015. ápr. 29. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kötelező beengedni, elég csak kiírni is, de akkor egy idő után fog majd jönni értesítés, hogy egyeztessetek időpontot, amikor ki tud menni leolvasni, mert már nagyon régen nem látta.
2015. ápr. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nem tudják leolvasni, akkor meg mindenképp hagynak értesítést, hogy hívj fel X számot és diktáld be.
2015. ápr. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor csak reménykedem, hogy voltak leolvasni.
2015. ápr. 29. 09:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Át lett íratva a nevedre a mérő? Mert ha nem, akkor a vízszámla a tulaj nevére fog érkezni.
2015. ápr. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem lett átírva.
2015. ápr. 30. 15:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Általában úgy működik a dolog, hogy a "fogyasztási" éven belül egyszer mindenféleképpen a vízszolgáltató embere kell, hogy leolvassa az óra állását azért, hogy a különbözetet rendezni lehessen. Az év többi részében nem lényeges. Ugyanígy van a gáznál is. Havi diktálásnál azt mondasz, amit akarsz. Fogyasztási év végén a gázszolgáltató embere kell, hogy leolvassa legalább egyszer az óra állását. Ha év közben keveset diktáltál, akkor kinyithatod a bukszádat, ha többet, akkor betudják a következő időszakra.
2015. ápr. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!