Hogy írja meg az adószámos magánszemély a számlát egy magánszemély részére?
"Hogy írja meg az adószámos magánszemély a számlát egy magánszemély részére?"
Értelemszerűen...:)
A számlakibocsátó Te leszel. Neved, címed megy rá.
Adóazonosító jeled, adószámod (ha van) azt is írd rá.
Vevő lesz az, akinek a számlát kiállítod. Olyan nevet írsz rá és címet, amit a "másik magánszemély", mint vevő megad. Nem vizsgálod a valóságtartalmát!
Számla kelte az a nap, amikor a számlát "kibocsátod" a részére. Ha készpénzfizetési számla, akkor az a nap, amikor Neked fizetett. Szerintem ilyen számlatömböt használsz. :)
Besorolási szám, megnevezés: Besorolási szám már nem szükséges, ha van ilyened, akkor ráírod. Megnevezéshez azt kell írni, amilyen szolgáltatást végeztél. Például nyelvóra, vagy bérleti díj stb.
Mennyiségi egysége: óra, vagy hónap, vagy nap, vagy év, vagy db stb., attól függ, hogy miről van szó.
Mennyisége: 16 (óra), 1 (hónap) stb., szintén attól függ, hogy miről írsz számlát.
Abban az esetben, ha ÁFA mentes vagy, akkor azt jelölöd az áthárított adó % értékénél: TAM (tárgyi adómentes) vagy AAM (alanyi adómentes).
Logikusan az ÁFA tartalmaknál is a fenti jelölések lesznek. Így a számlát "befogadó" tudni fogja, hogy nem foglalkozunk ÁFA-val, és a számlán szereplő összeg nem tartalmazza azt.
Első példány a "befogadóé" (másik magánszemély), a többi példány marad nálad, az utolsó példány a számlatömbben pihen élete végéig.:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!