Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nem adok be adóbevallást...

Ha nem adok be adóbevallást milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés

Gondolom ha kiderül birság mindenképp jár, csak kérdés hogy mekkora?

Emellett leginkább az érdekelne, hogy a birságon kívül még milyen szankciók lehetnek?


2015. febr. 2. 18:39
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Közbe utánnanéztem, kétesélyes h észre veszik e vagy sem..

Viszont nem is ez a baj hanem h szeretném megúszni az egészet, mert egyszerűen nem tudom mit kellene kitölteni :/ Viszont ahogy látom ha később bármikor rájönnek nem csak büntit kell fizetni hanem be is kell adni az elmaradottakat.


Idén volt több munkahelyem meg vállalkozóként is dolgoztam, egyszerűen nem tudom honnan mennyi bevételem volt és mit hova kellene kitölteni..

2015. febr. 2. 18:55
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért érdekes, mert minden adóköteles jövedelemről a kifizető ad egy igazolást. Többnyire a munkaviszony megszűnésekor, de legkésőbb a következő év január 31-ig gondoskodik arról, hogy részedre továbbítsa a bevallás kitöltéséhez.


A vállalkozásból származó könyvelést általában könyvelőre szokás bízni, mivel olyan sok és folyton változó rendelkezéseket kéne tudnia egy vállalkozónak, amit nem is ért legtöbbször és könyvelő nélkül kezelni sem nagyon tud. Tehát nyilvántartások ott is vannak, az tuti.


A kiszabható bírságot én nem hanyagolnám el...


Nem egyszerűbb most fizetni egy hozzáértőnek kb. 5 ezer forint körül, mint később akár 100 ezreket?

2015. febr. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tegyük fel h fizetek, de akkor mi lesz, ő honnan fogja tudni h mennyit kell beírni? Az a baj h a munkáltató semmi papírt nem adott, ill én se mentem el a papirokért. Vállalkozóként pedig Kata-s voltam , ott megvan h mennyi számlát adtam ki, de annak is 1 részét nem fizették ki, meg egy részét hibásan állítottam ki de akkor nem sztornóztam csak összetéptem és kiállítottam egy másik számlát jól.
2015. febr. 2. 19:16
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

Ha katás voltál, akkor nem kellenek a számlák. AZ havi fix. Hacsak nem haladta meg a 6milliót a bevételed tavaly.

Az viszont baj, ha nem mentél el a papírjaidért, de akkor másik munkáltató hogy tudott alkalmazni? Azt mindig kérik...

Ezeket szerezd be mindenképpen.

2015. febr. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Tényleg, hogy alkalmazott egy másik munkáltató a papírjaid nélkül? :O
2015. febr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát az első helyre se kellettek a papírok, legalábbis én nem vittem semmit, és máshol is azt mondtam h ez az első helyem, nincs még semmi papírom ;)
2015. febr. 2. 21:29
 7/11 anonim ***** válasza:
44%

Munkaviszonyt bármikor lehet kötni előzmények nélkül is. Lásd a többes jogviszonyosnál, Ő mégis hogyan csinálja? Hát előzmények nélkül. Teljesen jogszerű, ebben semmi különös nincs!


Viszont - mint ahogy érzékeled is - munkáltatói jövedelemigazolások nélkül nem boldogulsz, tehát egy könyvelő sem fogja tudni anélkül megcsinálni, hiszen nem mesemondó!


A végeredmény egyértelmű: Be kell őket szerezni!

Nem szabad trehánynak lenni, mert bizony papírországban élünk, ezt kénytelenek vagyunk tudomásul venni...:)

2015. febr. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy lehetőséged van még.

Hogy a NAV Írja meg neked. Nem tudom, mi a határideje a nyilatkozattételnek.

2015. febr. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hmm.. tudtommal a nav nem írhatja meg még a magán részt se ha van mellett egyéni vállalkozásom :S
2015. febr. 4. 21:13
 10/11 anonim ***** válasza:
De nem ám...!
2015. febr. 5. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!