Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha 2013ban dolgoztam diák...

Ha 2013ban dolgoztam diák munkában 1 hónapot és az 1 hónap alatt kerestem 60e Ft-ot és arról volt adóbevallásom, de 2014ben nem kerestem pénzt, akkor arról is kell csináltatnom egy 0-ás összegű bevallást?

Figyelt kérdés
2015. jan. 31. 18:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Úgy tudom diákként akkor kell, amikor dolgoztál.
2015. febr. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem akkor kell adóbevallást készíteni, amikor "dolgoztál", hanem akkor mindig kell, amikor adóköteles jövedelmet szereztél.

Tehát nem függ munkavégzéstől, életkortól, nemtől, "diákságtól".


Ha nem volt 2014. évben adóköteles jövedelmed, akkor nem is kell adóbevallást készítened arra az évre még akkor sem, ha a NAV küld hozzá csomagot. Azt ugyanis automata irányítja, nem élő emberke. Az automata látja, hogy 2013-ban adtál be bevallást, ezért automatikusan küld 2014. évre is adócsomagot. Aztán jövő évben látja, hogy 2014. évben nem adtál be bevallást, a rendszerben nem lát 2015. évben munkáltatói/kifizetői adatszolgáltatást Rólad, ezért az automata nem fog 2015. évre már csomagot kilökni Neked.


"Nullás" összegű bevallást pedig felejtsük már el "egy életre"!!!!!


Ha kellene nullás bevallásokat adni, akkor még a csecsemők is azt gyártanák felnőtt korukig...:)


NEM KELL!

2015. febr. 1. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!