Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most akkor mi van a nyomorult...

Most akkor mi van a nyomorult ösztöndíjjal?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Most küldött az egyetem papírt az ösztöndíjról az adóbevalláshoz. De csomó helyen olvasom, hogy nem is kell bevallani. Vagy be kell vallani, de fizetni nem kell utána, de hova kell beírni? Vagy a minimálbér feletti összeg után kell adózni, de az gondolom nem érint, mert 213 500 Ft-ot kaptam összesen. De ha senkit nem érdekel, akkor az egyetem minek küld róla papírt? Tudom, hogy volt már ilyen kérdés, de az pár évvel ezelőttre vonatkozott.

Köszi a válaszokat előre is! :/



2015. jan. 22. 11:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Azért küld róla papírt, mert a bevalláson fel kell tüntetni ezt az összeget. De adózni nem kell utána mert az ösztöndíj adómentes. :)

Annak is küldenek ilyet aki nem dolgozik, neki nem kell adóbevallást készíteni ha a jövedelme csak az ösztöndíj.

2015. jan. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És melyik sorba kell beírni???
2015. jan. 22. 14:22
 3/10 anonim ***** válasza:

Tévedés!


Adómentes jövedelmet nem kell bevallani, soha nem is kellett, most sem kell! Ha tényleg adómentes.


Mielőtt még valaki belekötne, hogy azelőtt a GYES, nyugdíj stb., akkor annak mondom, hogy azok nem adómentes jövedelmek voltak, hanem adóterhet nem viselő jövedelmek, tehát más funkciójuk volt adózás szempontjából!


Konkrétan tudnom kéne, hogy mit írt az egyetem, vagyis mi áll az igazoláson. A legjobb az lenne, ha láthatnám az egészet (kitakarva a személyes adataidat). Tehát még egy "X-jelet" sem kéne kihagyni belőle, mert akár fontos lehet a megítélés szempontjából.


A legtöbb ösztöndíj adómentes, de nem mindegyik!

Hosszú oldalakon keresztül ecseteli az adótörvény is ezeket. Belőni pedig csak akkor tudom, ha van konkrét adatom...

2015. jan. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az utolsónak igaza van. Adómentes és nem kell bevallani!!! Összeghatártól függetlenül. Szja. törvényben utána lehet nézni, ha valaki nem hiszi.
2015. jan. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De jó, köszi!!!

Akkor elvileg visszakapok 17 ropit :p :3 már csak reménykedem benne, hogy mindent jól számoltam. :)

2015. jan. 23. 18:48
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja, 3. válaszoló! Nincs rajta semmi az égegyadta világon, csak felsorolva, hogy abból a 213 500 Forintból mennyi volt Bursa, mennyi volt szoctám és mennyi volt tanulmányi ösztöndíj. Semmi, de semmi egyéb.
2015. jan. 23. 18:50
 7/10 anonim ***** válasza:

... miért is kapsz vissza 17 ropit?...


Ha adómentes, akkor eleve nem vonnak belőle adóelőleget, ha adóköteles, akkor meg miért is kapnál vissza belőle?

2015. jan. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
ööö közben dolgoztam, adóelőleget fizettem más miatt, meg terhes lettem és szültem is ( zajlott az élet tavaly :) )
2015. jan. 25. 14:43
 9/10 anonim ***** válasza:

AHA! :D


No, legalább Te nem vártál az első gyerekkel 43 éves korodig...:)

2015. jan. 28. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát nem :) :p
2015. jan. 30. 18:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!