Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mégis hova forduljak segítségé...

Mégis hova forduljak segítségért, ha a munkahelyem nem küld igazolást az adóbevalláshoz?

Figyelt kérdés

Még a 2008-as adóbevallásom sincs rendben. A munkahelyem többféle igazolást küldött a bevalláshoz, persze egyik sem a tényleges bevételemet tartalmazza. Önrevíziót kellene csinálnom, mert az első igazolás alapján beküldtem az apehhoz a bevallásomat. Aztán utána 1 és 2 hónap múlva kaptam a másik 2 igazolást a bevalláshoz. Na, ekkor nézegettem át a fizetési papírjaimat, hogy most akkor mi a helyzet. Persze, mindegyik igazolás rossz!Még júniusban kértem segítséget a munkahelyemtől, nem kaptam. Januárban ismét írtam nekik emailt (ez ugye bizonyíték nekem, hogy utánajárok), de csak annyi választ kaptam, hogy még nem sikerült utánajárniuk. Kaptam 2 email címet, hogy közvetlenül az illetékeseket kérdezzem. Na, tőlük semmilyen választ nem kaptam!

Személyesen nem tudok érdeklődni, mert a meló központja 150 km-re van, és én 2 kisbabával nem tudok elmenni. Autónk sincs amúgy.

Hiába szeretném megcsinálni az önrevíziót, nem tudom. És ha az APEH majd pont engem fog ellenőrizni? Kit fognak megbüntetni, hogy rossz az adóbevallás???


2010. febr. 1. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Az email nem bizonyít semmit. Írj nekik rendes levelet, kérd az igazolásokat, és add fel tértivevényesen. Erre fognak válaszolni. Ha mégse, akkor 2 hetente az előző levélre hivatkozva ismételd meg, de mindig tértivevényesen.

Az APEH-ot nem nagyon érdekli, hogy miért rossz a bevallás, téged büntet.Esetleg a fizetési papírjaid alapján nem tudnád megcsinálni?

2010. febr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A fizu papírjaim is kacifántosak. Van egy,amin a fizetésem 80%át levonták, de a mai napig nem magyarázták meg azt sem. Ez 2008. márciusát érinti, én júniusban írtam egy hivatalos levelet, hogy mi ez a levonás, a főnököm is látta, aláírta és így lett elpostázva a bérosztályra. A mai napig nem kaptam rá semmi magyarázatot!

Ja, és állami cég...

2010. febr. 1. 21:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Téved a válaszoló. Ha te a kapott igazolás alapján megcsináltad a bevallást, akkor téged nem büntethet az APEH. Ha kérted a munkáltatótól a módosítást, és ezt tértivevénnyel tudod is igazolni, akkor téged nem büntet. Majd a munkáltatót... Persze ha állami cég...
2010. febr. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a munkáltatói igazolás alapján állítottad ki az adóbevallásod, és ezt egy esetleges adóellenőrzésnél bizonyítani tudod (be tudod mutatni a munkáltatói igazolást), akkor téged nem büntetnek.

Ha a 2009-es igazolással is gondjaid vannak, kérj adóhatósági adómegállapítást (február 15-ig megteheted)

2010. febr. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, az adóhatósági jó ötlet. Így megtudhatod, hogy a munkáltató mit vallott be.
2010. febr. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A 2009es igazolást még meg sem kaptam, nem tudom jó lesz e...

Hol kell kérni egyébként az adóhatósági adómegállapítást ?

2010. febr. 8. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!