Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van hátránya ebből a munkáltat...

Van hátránya ebből a munkáltatómnak?

Figyelt kérdés

Heti 20 órában vagyok bejelentve nettó 60.000Ftot keresek.

A valóságban csak heti 5-10 órát dolgozok,bőven végzek.

Meg akarnak hirdetni még egy ilyen állást.

Heti 20 órás bejelentés nettó 60.000Ft körül.

Ennek a munkaideje sem lehet több a valóságban heti 10 óránál.

Én a hivatalos főállást ne vállalhatom,tehát a 40 órás bejelentést,a 2 együtt hivatalosan annyi lenne.

A munkáltatóm 100%,hogy nekem adná a másik állást is,de én úgy szeretném,hogy maradok 20 órában.

Mivel teljesítménybérezés van,így a fizum meglenne 120.000 egészen biztosan.

Tehát a kérdésem az,hogy van különbség a között,hogy a főnököm 20 órában jelent be,vagy 40ben ugyannyi pénzért?

Tehát neki van bármilyen járulékfizetési hátránya abból,ha kedvez nekem?

Nekem tényleg csak és kizárólag így lenne jó,nyugdíj ide vagy oda.

Köszönöm!


2014. nov. 4. 07:56
 1/2 anonim ***** válasza:

A heti 40 órás teljes munkaidősnek számít. A teljes munkaidősnek pedig bruttóban meg kell keresnie legalább a minimálbért, vagy adott munkakörökben a garantált bérminimumot. Vagyis nem tud heti 40 órásnak havi 60 ezer forint fizetést számfejteni, mert egy ellenőrzés alkalmával úgy megbírságolják, hogy csak na!


Azt lehet, hogy 40 órásnak fizeti legalább a minimálbért, és annyit fizet egy heti 20 órásnak is. Többet bármikor lehet, kevesebbet nem, csak részmunkaidősnek, de annak is minimum "részarányosan".

2014. nov. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Én 20 órában 2*60.000Ftot keresnék.

Most 2 20 órás dolgozó van,mindegyikünk 60.000et kap.

2014. nov. 5. 11:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!