Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy lehet, hogy előző héten...

Hogy lehet, hogy előző héten mondtam fel, de ma az orvos azt mondta, hogy pirosan világít a nevem?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a munkaviszony megszűnése után még 45 napom van.(7hónapot dolgoztam a cégnél.)Az orvos azt mondta,hogy be kell fizetnem azt a 6800ft-ot.Van egy olyan megérzésem,hogy előbb kijelentettek,de ki tudja hogy mikor? Hol tudom ezt lekérdezni? Van ügyfélkapum,a bejelentést sikerült is lekérdeznem,de azt,hogy mikor szűnt meg a munkaviszony ,tehát hogy mikor jelentettek ki azt már nem tudom megnézni.Kerestem a neten össze vissza de túl bonyolult volt.
2014. okt. 29. 01:06
 1/7 anonim ***** válasza:
19%

Milyen orvos?

Házorvos?

2014. okt. 29. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15%

Hát tényleg a legjobb, ha befizeted a pénzt

De akkor is kéne hogy fogadjon a doki

2014. okt. 29. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Még van igen negyvenöt napod

(nem értem, miért jelzett a lámpa)

2014. okt. 29. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Amikor kileptel, kaptal egy csomo papirt. Azon rajta van a kilepes datuma.
2014. okt. 29. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A TAJ szolgáltatásokban ott kell lennie a biztosítási jogviszony végének is (ha már feldolgozásra került a rendszerben) Ha nincs ott a vége, akkor az orvosnál is zöld jelzést kell kapnod.

Az EBEVben meg meg tudod nézni a Szolgáltatások - Biztosítotti bejelentések lekérdezése - Biztosítotti adatok biztosítottak részére menüpontban, hogy mikor kinél mettől meddig voltál biztosított (elég rendszertelen a táblázata, ha sok munkahelyed volt, keresgélni kell az adatok között, mert nincs időrendbe téve, össze-vissza van) Ott is van olyan rovatfej, hogy Jogviszony vége.

Ha az általad ismert adatok nem egyeznek meg az ügyfélkapus adatokkal, akkor a TAJ szolgáltatásokban bejelentést is tehetsz, kivizsgálják.

A 6800-at meg nem biztos, hogy fizetned kell, kérelmezheted a járási hivatalnál, hogy rászorultsági alapon rendezzék.

2014. okt. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Először is azért léptem ki,mert szerintem egy csaló rabló banda,abban sem vagyok biztos,hogy a fizum rendesen megkaptam.Még semmilyen papírt nem kaptam a felmondással kapcsolatban,majd pénteken kell bemennem értük,meg,hogy megkapjam a fizetésem. Próbáltam megnézni már tegnap is azt az eBEV portált,de ott csak információkról ír,meg ott van felsorolásként,hogy -járulékadat-kivonat,elvileg azt kéne megnyitnom de nem tudom megnyitni.Igen egyébként háziorvosnál voltam,mondta,hogy ellát meg csak beutalókért mentem.Kérdeztem,hogy megfognak vizsgálni az sztk-ban ha nem fizetem ki még a 6800ft ot? mondta,hogy elvileg nem tagadhatják meg az ellátást,de jobban járok ha kifizetem,mert később visszamenőleg behajthatják a tartozásokat.

2014. okt. 29. 13:15
 7/7 anonim ***** válasza:

A járulék adat kivonatban azokat az adatokat találod meg, amiket a munkáltató lejelent a NAVnak az aktuális hót követő hónap 12-ig. Ez a része a rendszerüknek még labilisabb, mint a többi (van, hogy hetekre eltűnik minden adat belőle) Az októberi adataidat majd november közepén/végén fogd tudni megnézni.

Azokat kérdezd le, amiket az előző válaszomban írtam.

2014. okt. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!