Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adó- és járuléktartozásom...

Adó- és járuléktartozásom van. Kijön a NAV személyesen. Mi várható?

Figyelt kérdés
Egyéni vállalkozó vagyok, de egy ideje nem megy az üzlet. van 350 ezer ft adó- és járuléktartozásom. Most kaptam egy levelet a NAV-tól, hogy a végrehajtás ügyében személyesen fel fognak keresni okt. elején. Mi várható? Csak egyezkedni fognak, vagy viszik a tv-t, mosógépet? Mi várható?

2014. szept. 21. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Először csak jegyzőkönyvbe veszik a foglalható tárgyakat.

Kérjél fizetési kedvezményt (azzal a foglalást is elodázod)

2014. szept. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! De mi van akkor, ha a vállalkozás tárgyi eszközei közül van amit már eladtam. Pl. volt egy nagy hűtővitrin, azt már eladtam. Nincs róla semmiféle adásvételi szerződés, hiszen viszonylag kis összeg. Lehet ebből valami probléma?
2014. szept. 22. 12:17
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha beszerzéskor elszámoltad a vállalkozásodban (szerepeltetted a könyvelésben), akkor kellett volna adásvételit írnod róla eladáskor, akármilyen kis összeg.

Sok mindentől függ, hogy mi van ilyenkor: milyen könyvvezetést választottál, mennyire nézi meg a könyvelésed a NAV, stb, stb.

2014. szept. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Ha a tágyi eszköz a vállalkozás könyvelésében, nyilvántartásában szerepel, akkor hogyan adhattad el mindenféle papír nélkül? Adásvételi kell hozzá, valamint számlát kellett volna kiállítanod róla, hiszen nem magánszemély vagy, hanem gazdasági tevékenységet végzel, tehát az árbevételt meg kell jelentetni a könyvelésben, az pedig nem hasraütésszerűen megy.


A NAV kimegy, és lefoglal mindent, ami értékesíthető. Ez nem azt jelenti, hogy el is viszik, hanem jegyzőkönyvbe veszik, és az onnantól kezdve nem értékesíthető részedről.

Készpénzt is lefoglalhat, azt viszont elviszik.

Gépjárműre elindegenítési tilalmat rendel, ingatlanra jelzálogjogot jegyeztet.


Azt nem ajánlom, hogy ne legyél otthon (sokan ezt ajánlják, és nagyon rosszul teszik), mert csak növeled vele a tartozásod. Minden "kiszállás" költséggel jár, a második kiszállásnál, ha nem vagy ott, akkor feltöretik az ingatlant. Az még több költség Neked!

Azt is megteheted, hogy beszélsz az ügyintézővel, vagy személyesen felkeresed, és próbálsz "megállapodást" kötni velük. Nem szokatlan dolog, elmondják, hogy milyen lehetőségeid vannak.

2014. szept. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azt értem, hogy adásvételi szerződés kellett volna róla, az világos. De hogyan adhatnék én arról számlát. Élelmiszer kereskedelmi tevékenységi körrel hogyan állíthatnék én ki számlát hűtőről, meg raklapemelőről. Nem elég csak az adásvételi szerződés? Mert azt még elvileg tudom pótolni, hiszen ismerem akinek eladtam 1 hónapja.
2014. szept. 24. 09:51
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Gyorsan menj el kirándulni Kínába, és a távollétedben nem jöhetnek be a lakásodba.
2014. szept. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%

Példa:


Építőipari cég téglákat, cementet stb. vásárol, amiből házakat épít és azokat értékesíti. Tehát számlát állít ki róluk.

Az évek alatt vásárolt gépjárműveket, számítógépet, utánfutót, betonkeverőt, garázst a gépjárműveknek, amelyet elszámolt a vállalkozás könyvelésében, és ezek az eszközök tárgyi eszközként szerepelnek a cégnél.


Eladja az egyik utánfutóját akárkinek. Kötnek egy adásvételi szerződést, majd 8 napon belül köteles számlát is kiállítani az értékesítéséről, amelyet aztán a számla alapján a könyvelésében szintén szerepeltet, mint árbevételt (nem főtevékenységre vonatkozóan), és a tárgyi eszközei közül "kiveszi" az utánfutót, mivel már értékesítésre került.


Hát így...:)


Egy vállalkozás számlaképes, tehát köteles számlát kiállítani értékesítéskor!

Ha egy magánszemélytől vásárolnál valamit a cég részére, mivel ő nem számlaképes, ezért elég ilyen esetben az adás-vételi szerződés, amely alapján "nyilvántartásba" veszed a tárgyi eszközt, és az érte fizetett összeget költségként leírhatod a könyvelésben ugyanezen "hitelt érdemlő bizonylat" alapján.

2014. szept. 28. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
32%

... a teljesítést követő 8 napon belüli számlakiállítás arra az esetre vonatkozik, ha nem készpénzes volt az ügylet, hanem átutalásos, vagy későbbi fizetési dátumra volt a megállapodás. Készpénzes fizetés esetén azonnal kell számlát kiállítani...


Valószínűleg ezt már nem tudod pótolni, tehát vagy észreveszi egyszer egy ellenőrzés vagy sem.

Legalább az adásvételi szerződést sürgősen szerezd be!

2014. szept. 28. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes választ!
2014. szept. 28. 10:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!