Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Cafetéria keretében kérhető-e...

Cafetéria keretében kérhető-e 4 db negyedéves BKV bérlet?

Figyelt kérdés

A cég, ahol dolgozom, pontosabban a munkaügy azt állítja, hogy nem vehetek a cafetériából 4 negyedéves bérletet, mert azok érvényessége összesen meghaladja a 365 napot (én pont ezért választottam így), és helyette inkább 12 havi bérletet vegyek. Én úgy gondolom, hogy nincs ilyen rendelkezés, és mindaddig, amíg a bérletek számlái adott adóévre vonatkoznak, és teljesítem, hogy az időarányos cafetéria keretnél sohasem használok fel többet az év során, addig megtehetem, hogy igenis 4 negyedéves bérlet keretében használom ki a helyi utazási bérlet juttatást. Szerintem csak a munkaügynek egyszerűbb valamiért azt mondani nekem, hogy ne variáljak.


Tudtok erre vonatkozó szabályozást vagy törvényi helyet, amivel a saját igazamat támaszthatnám alá? A céges belső szabályzatban egészen biztosan nincs ilyen kikötés nálunk.


Nagyon megköszönném a segítséget, mert anyagilag elég sokat számít, hogy a negyedéves bérletek egyenként 100 napos érvényességével 1 év során tulajdonképpen 1 egész hónapot megspórolnék.


2014. szept. 2. 23:22
 1/2 anonim ***** válasza:
ahogy én tudom, negyedéves bérletet csak természetes személyek vehetnek, legalábbis ahogy most rákerestem. Ha neked ezt bármilyen módon finanszírozza a munkáltató akkor a havi bérletért is többet kérnek, mintha magadnak vetted volna meg. Ezért nem lehet
2014. szept. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
most néztem van nem természetes személyek részére is csak úgy drágább akkor viszont nincs akadálya szerintem hogy ezt juttassák neked, viszont folyamatosnak kell lennie az időszakoknak
2014. szept. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!