Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Számlázni szeretnék, de hogyan?

Szalai Alex kérdése:

Számlázni szeretnék, de hogyan?

Figyelt kérdés

Olyan kérdésem lenne. Hogy a jelenlegi munkahelyem megszűnt. Webfejlesztőként dolgoztam, és elég nagy tapasztalattal és ügyfél körrel rendelkezem ahhoz hogy saját magam vállaljak el munkákat.

A kérdésem az lenne hogy ilyen estben mi lenne a legmegfelelőbb adózási forma? A lényeg hogy a munkákról számlát szeretnék adni. Egy kicsit már utána néztem hogy ott van a KATA adózás. Ezzel csak annyi a gondom hogy fogalmam sincs hogy havonta mennyit keresnék. (ha több munkát adok le egyszerre akkor olyan 1-2 millió forint lenne egyben.)

De az is lehetséges hogy 3-4 hónapig nem adok ki egy számlát sem. És úgye ilyenkor is a havi 50.000Ft-ot be kell fizetni. Nekem igazából a legjobb egy olyan megoldás lenne ahol csak a bevételem után adózok. A kezdésre komolyabb összeget nem szeretnék befizetni. Van valami ilyen megoldás?

Köszönöm a válaszokat.



2014. aug. 21. 12:25
 1/3 Enikő64 ***** válasza:
Kedves kérdező a KATA(kis adózó)évi 6 millió Ft.árbevételig érvényes,jól látod,hogy a havi 50ezret be kell fizetni,ha van bevételed-ha nincs.Arra is gondolni kell,hogy pár hónap jó bevétel után átléped a KATA értékhatárt...Szerintem a lakóhelyedhez közeli Önkormányzat adó osztályán váltsd ki Egyéni Vállalkozói adószámot,pénzforgalmi ÁFA -ra ,ez azt jelenti,hogy amikor ténylegesen megkapod a szolgáltatás ellenértéket,akkor kell forgalmi adót fizetni.A Tb.járulékot mindenképp fizetned kell magad után,min.6850 Ft.eg.bizt.Jó,ha engedéllyel dolgozol,azon kívül,hogy számlaképes vagy,a vállalkozás fenntartásához szükséges költségeket elszámolhatod ,internet havidíja,beruházás egy új számítógép stb.Arra készülj fel,egy vállalkozás fenntartásának mindenképp van pénzügyi vonzata,kamarai regisztráció,társasági adó(évi nyereség után),iparűzési adó(a székhelyed Önkormányzatának),könyvelő-nem kötelező,de ajánlott :)Sok sikert kívánok !
2014. aug. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Enikő64 ***** válasza:
Előző hozzászóláshoz csak annyit fűzök még hozzá: a vállalkozást lehet szüneteltetni,ha nincs tevékenység,csak a NAV-nál nyílatkozni kell a szüneteltetés időszakáról
2014. aug. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves Enikő,

Köszönöm a választ. Igazán hasznos volt. Egyenlőre még interneten kutattok én is infok után hogy mi mennyi, illetve hogy magánszemélyként milyen számlát tudok adni.


Még egyszer köszönöm.

2014. aug. 23. 08:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!