Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » GYES mellett vagyok vállalkozó...

GYES mellett vagyok vállalkozó. Azt tudom, hogy járulékmentes vagyok, de egy könyvelő szerint most adómentes is. Tényleg így van? A világon semmit nem kell adóznom?

Figyelt kérdés

2014. jún. 24. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
A könyvelőd eléggé félretájékoztatott, gyes mellett is köteles vagy járulékfizetésre, sőt, van járulékfizetési alsó határ is. Adózni akkor kell, ha van kivéted. Járulékot kivét nélkül is fizetned kell.
2014. jún. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De nyomorultak, most komolyan... Azért kapok semmire való GYESt, mert ugye abból levonják a rakás járulékot... Kénytelen vagyok dolgozni, nem a manómmal törődni, és ilyenkor komolyan fizessek dupla járulékot? Hogy működik ez? Duplán biztosított leszek, vagy mi a fene?
2014. jún. 25. 14:26
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
a gyesből nem vonnak rakás járulékot...
2014. jún. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
gyesből csak 10% nyugdíjjárulékot vonnak, így az szolgálati időnek számít. Ha mellette főállású vállalkozó vagy, tehát nem kiegészítő tevékenységként, akkor kell járulékot fizetni. Ha kiegészítő tevékenység a vállalkozás (teljes munkaidős munkahelyről mentél gyesre), akkor nem kell járulékot fizetni tudomásom szerint.
2014. nov. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!