Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezményt hova...

Családi adókedvezményt hova kell beírni az adóbevallásba?

Figyelt kérdés
Tavaly júliusban volt 91 napos magzat a gyermekem, de csak szeptembertől igényeltem a munkahelyemen. Így jár még 2x10.000,- Ft, amit az adóbevallásban kellene beírni. De hova? Melyik sorba?

2014. máj. 20. 20:56
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Itt vagy még?

A Főoldal C blokkjában melyiket kell megjelölnöm? Az önellenőrzésest vagy a helyesbítésest?

2014. máj. 20. 22:18
 12/17 anonim ***** válasza:
egyiket sem :)
2014. máj. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Akkor az első lapon se? Ott a 2. jelöltem.
2014. máj. 20. 22:24
 14/17 anonim ***** válasza:

előlapon a csökkentett adattartalmút ikszeld

főlapon B blokkban az adataidat kell csak töltened, C-ben azt ikszeld, hogy a teljes összeget visszakéred, D-ben cím vagy szlaszám, E-ben semmi, F-ben dátum, aláírás.

1. sor a tavalyi bruttód (mínusz szakszervezeti díj, ha van)

21. az adókedvezmény összege

55 a levont adóelőleg, és kész, ha csak egy munkaviszonyod volt.

Plusz 1% és a baba adatai.

2014. máj. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Beküldtem. Nagyon köszönöm a segítséget! Nagyon nagyon. Ez min. 5 gombóc fagyi lesz az egészségedre. És idén (is) megfogadom, h jövőre nem az utolsó pillanatra hagyom az adóbevallás elkészítését. Lesz benne TGYÁS, GYED, előre félek... :D
2014. máj. 20. 22:36
 16/17 anonim ***** válasza:

ugyan már, a jövő évi annyival lesz több, hogy össze kell adnod a két ellátást és együtt beírni :)))

Nincs mit, én már ezzel álmodok egy hónapja...

Jó egészsgéet nektek, jövőre is itt leszek, ha kell.

2014. máj. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
(Most is 2 munkahelyről volt jövedelmem, ezért örültem annyira, h kijött a 20.000,- a papírok alapján. Jaaaa, arról ne is beszéljünk, h a jelenlegi munkahelyem adós papírját vagy nem küldték el vagy nincs meg, de még azt ma reggel elküldte a cuki bérszámfejtőnk e-mailen, és persze az ügyfélkapu felhasználó nevemet se tudtam, de az egy Isteni szikraként beugrott. Szóval az égiek velem voltak ma, és a segítő embereket küldték nekem.)
2014. máj. 20. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!