Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vaterázok! Lesújt a régi...

Vaterázok! Lesújt a régi törvény? Mi lesz most?

Figyelt kérdés
Most nem azokra értem akik otthon a megunt kinőtt ruháikat vagy egyéb tárgyaikat ritkán el el adják. Hanem akik meg szeretnének élni, jövedelem kiegészítés aki vesz egy bizonyos dolgot használtan és felújítja eladja, és folyamatosan értékesít ,,üzletszerűen" nincs számla adásvételi mennyiért vetted, mert a lomisok nem adnak. Ezért az Adóhivatal meg lehetetleníti azt, hogy törvényesen adózz be, mert olyan jogszabályok vannak, hogy égnek áll a hajam. Tehát ha nincs számla mennyiért vetted meg akkor az eladási ár 100%-val számolnak ebből 10%-ék költségálltalányt le lehet vonni és a maradék 90%-ék után fizetünk adót és egészségügyi hozzájárulást. Teszem azt fel vettem valamit 20.000Ft-ért, később felújítottam eladtam 40.000Ft-ért de mivel nem volt számla mennyiért vettem 90% után fizetem meg a 27%-egészségügyi hozzájárulást és a 16 százalék Adót, azaz a valóságban 36.000FT után, és akkor tisztán keresek 4 ezer pár száz forintot vele. Ez a törvény 1995.-ben született meg. Engem bosszant, hogy aki tisztességesen hivatalosan szeretne árulni, annak teljesíthetetlen feltételeket szabnak, illetve még+ be le is hajtják, hogy legyen vállalkozó, mivel a törvény kimondja, hogy Magyarországon, magánszemély, üzletszerű eladásokat csak vállalkozás képen végezhet. Az már üzletszerű értékesítés az adóhivatal szerint, ha nem a saját megunt dolgainkat adjuk el. Már havi 4 eladás szerintük üzletszerű, és csak vállalkozó végezheti, adószámos nem!!! Mit szóltok hozzá? Én speciel nem tudok számlát sem adásvételit kérni ahonnan veszem a dolgokat mert egyik sem adna, 90%-ék után pedig nem bolondultam meg, hogy adózzak, mért nincs olyan használtcikkes aki adna nyugtát vagy számlát? Bezzeg ők nyugodtan árusíthatnak a kisemberek meg halljanak éhen! Felháborító! Ti mit szóltok ehhez?

2014. ápr. 9. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi a probléma? Hogy adót kell fizetned az után amit eladsz? Huha!
2014. ápr. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem nem az probléma! Hanem az, hogy ez a jogszabály, az fer lenne ha úgy fizetnék adót, hogy amit megvettem és az eladási ár különbözetéről szóló összeget, nem a teljes ár összegét, mert így olyan mintha kidobtam volna a pénzt az ablakon! Ez nem fer!
2014. ápr. 9. 12:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Én egyetértek nagyjából ezzel a jogszabállyal és engem pedig az bosszant, hogy a mindenféle lomisok kamionszám hozzák be az országba a tőlünk nyugatabbra élők kidobott szemeteit, bútorait, autói mindenféle legális adózás nélkül, majd ingyenes hirdetési oldalakon adják tovább- gyakorlatilag semmi ráfordítással.


Az is zavar, hogy megint más ilyen illegális kieresetkiegészítősök a vásárlók kontójáról rendelgetik a kínai ócska vackok tömkelegeit, a hiszékeny emberek meg kifizetik a vámot utána (nem, nem rendeltem ilyenektől, tudok elég jól angolul, hogy megtehessem magamnak, de nem teszem).


Együtt érzek a hozzám hasonlókkal, akik normálisan bejelentett munkabérrel vagy tisztességes vállalkozóként a jövedelmük után rendesen adóznak és tk. a mi befizetéseinkből használják az állami újraelosztáon keresztül a közszolgáltatásokat stb. azok is, akik mindenféle sunyi kiskaput kihasználva nem fizetnek be SEMMI hozzájárulást, hanem csak bezsebelik a hasznot és még ők vannak felháborodva, ha fennakadnak az ellenőrzés hálóján.


Sajnálom azokat a tisztességes árréssel dolgozni akaró kiskereskedőket vagy őstermelőket vagy piacozókat stb. akik nyögik az adókat és ilyenek teremtenek nekik utolérhetetlen konkurenciát.


Nem csak a rövidtávú kis hasznot kellene lesni ingyen- mert a te havi 10-20 eFt-od után sem megy be a költségvetésbe a havi 5-8 eFt.


Nyugodtan ki lehet váltani a vállalkozói engedélyt és lehet számlát adni- sőt te magad is sokkal etikusabban járnál el, ha a lomisoktól kéz alatt fillérekért megvett cuccokról is kérnél valamilyen szerződést vagy bizonylatot.


(és igen- konkrét áfás számla helyett esetenként egy szerződés is jó tud lenni... szóval csak akarni kellene)


Nem az adótörvényeket kell szidni (jó, elismerem, sok a fizetnivaló, én sem örülök- de én JOGGAL nem örülök és JOGGAL fogalmazok meg kritikát, mert FIZETEK is, nem csak a szám jár).


Egyéni vállalkozói engedély kiváltása mindennel együtt legfeljebb 1 hét.


Minden jót.

2014. ápr. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

tudod mit, kérj számlát arról, amit megveszel, és akkor tudod igazolni, nem a nav találja ki, mennyi. JA, hogy úgy drága?

Ez van.

2014. ápr. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyéni vállalkozó vagyok, ez lemaradt! De visszafogom adni, mielőbb, mert tetemes az adó, sajnos tényleg nem adnak számlát nekem, semmit se adásvételit sem, ráadásul drágán is adják a cuccokat!
2014. ápr. 9. 13:11
 6/6 anonim ***** válasza:

"nincs számla adásvételi mennyiért vetted, mert a lomisok nem adnak" Nem kötelező számla nélkül megvenni tőlük. A számla az árú "érték története".

Ha valahol megszakad az érték-dokumentációs lánc, akkor az érték egy adott helyzetben éppen annyi, amennyi. Valahol logikus ez a rendszer, hiszen az orgazdák (lopott holmik esetén) "beszerzéseinek" egy elég jó gátja ez a módszer...

2014. ápr. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!