Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nyugdíjasok hogy nyilatkozhatn...

Iza28 kérdése:

Nyugdíjasok hogy nyilatkozhatnak az adó 1%-áról?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy idén ők is nyilatkozhatnak az 1%-ról és érdekelne, hogy milyen módon? Elég egy egy százalékos papírt kitölteni, és adószámmal ellátott borítékba tenni, úgy mint másoknak? Vagy kell esetleg más is hozzá?
2014. márc. 22. 10:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen adó? Csak az SZJA 1%-áról lehet rendelkezni, azt viszont a nyugdíjasok nem fizetnek.
2014. márc. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha a nyugdíjon kívül nem volt más jövedelme, akkor miről akar nyilatkozni?
2014. márc. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az 1 %-nál nincs nyugdíjas, meg nem nyugdíjas. Aki dolgozik és adózott a jövedelméből, annak lehet ezt az 1 %-ot felajánlania.
2014. márc. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Ja, de aki dolgozik és fizet SZJA-t, az nem kaphat nyugdíjat egyidejűleg. Nemrég vezették ezt be, Tehát az 1%-os téma sehogyan sem érinti a nyugdíjasokat.
2014. márc. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Oké,SZJA, bocs. De tényleg ezt hallottam, akkor majd érdeklődök az illetékeseknél... gondoltam hátha más is hallott róla már.
2014. márc. 22. 11:42
 6/9 anonim ***** válasza:

11.21, el vagy tévedve, nagyon sokan dolgoznak nyugdíj mellett, teljesen legális. Közalkalmazottaknál vezették be, de ott sem minden területen, sőt, egyedi engedéllyel ott is dolgozhatnak, nekem is van nyugdíjas pedagógus ismerősöm, nem találtak a helyére kémia szakost, és maradhatott.


Kérdező, amennyiben dolgozol a nyugdíj mellett, ugyanúgy nyilatkozhatsz róla, mint korábban. HA nincs adóköteles jövedelmed, akkor sehogy sem.

2014. márc. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
o.k. köszi
2014. márc. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A 6-os válaszolót kiigazítanám attól függetlenül, hogy jót mondott.


Nem csak akkor nyilatkozhat valaki az adó 1-1 %-áról, ha dolgozik/dolgozott, hanem akkor, ha volt az adott évben adóköteles jövedelme. És mint tudjuk, ezt nem csak munkával lehet elérni...:)

2014. márc. 23. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ott van, hogy ha nincs adóköteles jövedelmed, akkor nem nyilatkozhatsz...
2014. márc. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!