Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem tudom hova írjam melyik...

Brassó zita kérdése:

Nem tudom hova írjam melyik pontba az összevont adóalapot, az érvényesített családi adókedvezményemet, az adóelőleg alapját és a levont adóelőleget? Tisztelettel és Köszönettel!

Figyelt kérdés
gyeden voltam 2013 01.08.25-ig
2014. febr. 10. 17:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Az "összevont adóalapot" (inkább a bruttó jövedelmet), ha a GYED-et a munkáltatótól kaptad, akkor az első sorba, ha az egészségbiztosítási pénztártól, akkor a 4. sorba.

A családi kedvezménynél ne azt írd be, amit év közben érvényesítettek Nálad, hanem azt, amelyre ténylegesen jogosult vagy. A kettő nem biztos, hogy ugyanaz az összeg! Ez kerül a bevallás 21. sorába, de ez akkor sem lehet több, mint a 17. sorban szereplő összeg, ha ténylegesen több járna.

Adóelőleg alapjával nem foglalkozunk itt és most!

A levont adóelőleg összegét pedig az 55. sorba kell beírni.


Nem érdekes, hogy meddig voltál GYED-en, ha az év minden hónapjában jogosult voltál (lettél volna, ha nem kéred is) családi pótlékra, akkor családi kedvezményre is azokra a hónapokra jogosult vagy.

2014. febr. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!