Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény jogosult...

Családi adókedvezmény jogosultságát át lehet vinni másik hónapra?

Figyelt kérdés
Ha az évben egy hónap kivételével nem éri el például a 3 gyerek után járó 618.750 bruttó alapot, de mondjuk novemberben eléri, sőt túl is lépi, mondjuk 200.000-el, akkor lehet-e érvényesíteni a kedvezményt az előző hónapok úgymond maradékával? Vagy a 200.000 forint után be kell fizetni az adót?
2014. jan. 30. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet átvinni. A havonta járó kedvezmény összegét lehet csak érvényesíteni, ha nem tudtad teljes egészében kihasználnia adott hónapban, mert nem volt annyi jövedelmed (adóalapod), akkor az érvényesíteni nem tudott részt kizárólag az adóbevallásodban tudod utólag "kérni".
2014. jan. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez azért érdekes, mert a munkáltatóm szerint pedig lehet, és amikor túlléptem, akkor nem is vontak adót, és most, hogy megkaptam tőlük az összesítőt, ott sincs levonva. A munkáltató szerint van ilyen lehetőség, de én sem hallottam róla.
2014. jan. 30. 12:21
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez tényleg érdekes, méghozzá azért, mert a törvény év közben egy fix összeget enged családi kedvezményként érvényesíteni.

Viszont több továbbképzésen is elhangzott, hogy szabályszerű-e, ha azt csinálja a munkáltató, amiről most beszélünk.

Tulajdonképpen nem, de mivel nem eredményez jogtalan "adóelvonást" az államtól (tehát tényleg jár az, amit a dolgozónak megad), ezért nem biztos, hogy irgum-burgumot kapna egy ellenőrzéskor, még akkor sem, ha a törvény írott szövegét nem tartja be maradéktalanul.

De elméletileg nem szabályos. Szerintem kevés munkáltató meri megtenni, pont azért, mert a hatóság részéről sem olyan egyértelmű ez a dolog. Viszont, ha azt nézzük, hogy a munkahelyek kb. 70 %-ánál göngyölítetten számolják az adóelőleget, nem biztos, hogy kifogásolnák a kedvezmény számításánál is a göngyölített eljárást. Hiszen így is, úgy is nullára fut ki a "dolog."

2014. jan. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Köszönöm a hozzászólásodat. Még annyit, hogy ha esetleg fenn is akadna egy ellenőrzésen, akár évek múltán is, én hivatkozhatok-e a munkáltató általi összesítésre? Vagy teljesen mindegy, hogy ki mit számol el, az adózásom minden esetben az én felelősségem?

2014. jan. 31. 13:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Nézd, mivel a kedvezmény igénybevételéhez megvan a jogosultságod, valamint az adóalapod is, amiből érvényesíteni lehet, ezért ebből "számszakilag" nem lehet gond, csak éppen "eljárásilag".

Az a dolog, ami a munkáltatón múlik (hogyan jár el ilyen esetben), nem a Te felelősséged. Azért Őt cseszegetik, nem mást.


Többet úgysem adhat, mint, ami jár, tehát "összességében" év végére teljesen stimmelni fognak a dolgok.


A kiváncsiságomat viszont felkeltette ez a dolog, úgyhogy beleásom magam ebbe, és megkeresem a kiskaput a törvényben...:)

2014. febr. 1. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. febr. 1. 09:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!