Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallást szeretne tenni...

Adóbevallást szeretne tenni egy ismerősöm papír nélkül tudna?

Figyelt kérdés

Lényeg annyi, hogy külföldön voltunk, haza jöttünk viszont a papírjai elméletileg nálam maradtak. (Ö 120 Km ra lakik tőlem, régi ismerősöm)Mikor tőlünk haza ment itt hagyott sok cuccot, én meg nem szeretek más cuccai között turkálni.. viszont 1 2 napja engem csesztet a cuccaival most jelenleg az adóbevalláshoz szeretné a papírjait meg tudni, hogy hol van és rajtam keresi....(valami bérezési papír)

Esetleg nem lehetne azt, hogy a NAV ot felhívja és ők készítsék el az adóbevalláshoz a papírját?



2014. jan. 27. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Elméletileg lehet, gyakorlatilag pedig akkor, ha a különböző feltételeknek megfelel hozzá.

A feltételeket nem írom le, mert hosszú...:)


De a NAV sem egy telefonhívánsa fogja elkészíteni, hanem nyilatkoznia kell a régi ismerősödnek arról, hogy a fent említett feltételeknek megfelel, és ezért az adóhatóság is el tudja készíteni neki és helyette a bevallását.


Ez többnyire akkor lehetséges, ha minden bevallás alá eső jövedelméről hivatalosan tud a hatóság. Tehát nincs ingatlanértékesítése, ingóságértékesítése, kedvezményt nem akar igénybe venni, önálló tevékenységből nem származott jövedelme, nem vesz figyelembe költséget, stb., stb.

2014. jan. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Gábor t ***** válasza:
Vagy esetleg elmehetne hozzád a cuccaiért .
2014. jan. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%
Vagy beszkenneled neki ha van e-mail címe + nyomtatója. A bevalláshoz ugyanis az eredeti papirokat nem kell poszázni, de akkor meg tudja csinálni a bevallását.
2014. jan. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Gábor igen tudom eljöhetne érte de nem mondhatom egy gyerekkori batárnak, hogy kidobom a cuccaidat vagy jössz érte..Nekem meg nincs arra időm sem kedvem, hogy utazgassak más cuccával!:)

Minden esetre köszönöm a válaszokat mindenkinek, megtaláltam a dolgokat holnap feladom postán.

2014. jan. 27. 18:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!