Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 10 hónapig nem fizettem a...

10 hónapig nem fizettem a Társadalom Biztosítást. Mit lehet ebben az esetben tenni, még nem küldtek róla csekket?

Figyelt kérdés
Utolsó évemet a gimnáziumban estin végeztem és nem tudtam, hogy fizetnem kellett volna. Most néztem meg az ügyfélkapun és 10 hónapos kihagyás van. 2012.10.31 -től 2013.08.29-ig nem volt befizetve, azóta nappalin vagyok megint és fizeti az állam. Azonban azzal a 10 hónappal nem kell elszámolnom vagy majd fognak csekket küldeni? Ha kiküldik akkor 67000 Ft lesz vagy jön még rá késedelmi díj is? Nem lehet valahogy elkerülni? 19/F
2014. jan. 23. 09:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Be kéne menned személyesen a NAV -hoz, vagy telefonálj be. Mert lehet hogy még ők sem vették észre. Viszont akár évek múltán is kiderülhet és akkor sokkal rosszabb lesz ha kamatot is tesznek rá.

Valahol itt nézz utána az ügyfélszolgálatnak: [link]

2014. jan. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De az Ügyfélkapuban frissítve van, októberben még nem volt, akkor még azt mutatta, hogy fizetik utánam, ezért lepődtem meg. Vagy a rendszer automatikus?
2014. jan. 23. 09:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Neked kell bemenni a NAV-hoz és kérni csekket, mert elképzelhető, hogy csak évek múlva küldenék a tájékoztatót az elmaradásodról és akkor már nem ennyit kellene fizetni, hanem az elmúlt évek kamatait is

most még tudsz részletfizetést kérni

2014. jan. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A legfontosabbat tisztázzuk:


Mindenképpen fizetned kell!


10 hónapig nem fizetted és más sem helyetted. Ezt neked kell megfizetni. Nincs esélyed elkerülni. Maximum évek múlva ér utól a rendszer és akkor kell fizetni, csak 67 ezer helyett lehet hogy a másfélszeresét, a kamatok miatt. Tudd le minél előbb.

2014. jan. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem én, csak az a gond, hogy nincs miből.
2014. jan. 23. 09:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!