Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » GYED-ből lehet érvényesíteni...

GYED-ből lehet érvényesíteni a családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés

Ma le kellene adnom a papírokat, nem tudom, melyikünk vegye igénybe a családi adókedvezményt. A férjem a bejelentett mellett zsebbe is kap pénzt, ő hiába érvényesítené, kézbe nem kapna többet. Én viszont (maximális) GYED-en vagyok decembertől, nem tudom, abból érvényesíthető-e.

Ha igen, marad annyi összeg, hogy a lakáskölcsön után visszaigényelhető évi 120.000-et is igényeljem? Köszönöm!



2014. jan. 21. 15:10
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, 2 gyerekre!
2014. jan. 21. 15:36
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen ha nem is havi 20 ezret de 15 ezret biztos. De ,megnézed mennyi a szja-t fizetsz és elvileg abból kapod vissza.
2014. jan. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, érvényesítheted gyedből is, de nem biztos, hogy mind a havi 20.000-t, és a lakáskölcsönből visszaigényelhető összeg már tuti nem jön ki az adódból.

Nem tudom a férjed mennyire van bejelentve,(mennyit adózik) de csinálhatjátok azt is, hogy nem veszitek év közben igénybe, hanem majd az adóbevallással jövőre egyösszegben érvényesítitek, és úgy meg tuti megkapja, mert kikerülitek a munkáltatót.

2014. jan. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, erre gondoltam én is, csak akkor havi 20e mínuszban vagyunk. Bár egy összegben jól fog jönni... :)
2014. jan. 21. 18:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kell havi 20 mínusznak lennie!


Év közben kérd egyedül Te mind a két gyerekre. Amennyit az adód elbír, azt megkapod, a fennmaradó részt pedig év végén az apukánál utólag érvényesítitek. Tehát már év közben is "jut" belőle, nem is kevés.

2014. jan. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De akkor a lakás után nem fogom tudni érvényesíteni, nem?
2014. jan. 21. 18:27
 7/7 anonim ***** válasza:
De 20 ezernél több nem jár, így sem úgysem.
2014. jan. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!