Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Albérleti díjból származó...

Albérleti díjból származó bevételből fizetendő adóból lehet jóváírni valamit?

Figyelt kérdés

Lakást szeretnék kiadni legálisan, bejelentve, és számlát adok az albérlőnek az albérleti díj után. A bevételből 16% adót kell fizetni. Az érdekelne, hogy ebből leírható e valami lakással vagy bármivel kapcsolatos kiadás, mint pl a számítógépes munkával kapcsolatosan számítógép, egér, billentyűzet, internet számla. stb.

A válaszokat előre is köszönöm!



#adó #adójóváírás #albérlet #legális #bevallás #bérleti díj #albér lesz #albér volt #adobe vallás
2013. nov. 19. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


10%-ot átalányban leírhatsz, de ha ennél több tényleges költséged van (felújítás, berendezés, amortizáció, közvetítő stb.), akkor azt is választhatod. Habár akkor már érdemes könyvelőre bízni, ami pénzbe kerül. Ha a neveden maradnak a közművek, akkor biztos nem érdemes az átalányadózást választani, mert a rezsi több lesz, mint 10%. (Adózás tekintetében rosszabbul jársz, mintha átíratnád.)

2013. nov. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem a bevétel, hanem az ebből származó jövedelem után kell a 16 % adót megfizetni. Amit Te le akarsz "írni" az nem az adóból lenne, hanem a bevételből, mint költség. Nem egy és ugyanaz a két dolog!

Ilyesmit nem írhatsz le ingatlan bérbeadás esetén, mert szorosan nem kötődik a tevékenységhez. Az internet díja akkor írható le, ha a szerződés alapján a bérbeadáshoz "jár", és a bérbeadó nevére szólnak a számlák. Ugyanúgy, mint a fűtés költsége is.

2013. nov. 20. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Olvastam valamilyen 50%-os költséglevonási határt. Na de a rezsi télen, akár több is lehet, mint a bérleti díj, így összesen több, mint 50%. Akkor ez most hogyan is van?
2014. febr. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 El kellene olvasni a fent hivatkozott tájékoztatót. Az adóelőleg megállapításánál kell az 50%-os költséghatárt alkalmazni. Ez tehát csak egy előzetes becslés, ami alapján a bérbeadó negyedévente adóelőleget fizet. Ráadásul nem a téli hónapokra külön, hanem egész évre. Aztán, ha vége van az évnek, az adóbevallásban úgyis a tényleges költségeket számolhatja el, ami ha több, mint 50% az egész évre vetítve, akkor visszajár a befizetett adóelőlegből.
2014. febr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Oké. És hogyan van a rezsi? Azt is figyelembe kell venni, vagy nem?

Na meg a bérlőnek adott számlán mi szerepel? 40 ezer bérleti díj, vagy 40 ezer bérleti díj + 30 ezer rezsi?

2014. febr. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A rezsi bevétel is meg kiadás is. Amit a bérlő fizet, az rajta van a számlán, amit te fizetsz a szolgáltatónak, azt elszámolhatod költségként.


Csak amikor az adóelőleg kiszámítása van, akkor nem mondhatod azt, hogy a rezsi szerinted nagyobb lesz a lakbér felénél. Utólag, amikor a bevallást beadod, akkor már nem gond, ha ténylegesen több volt 50%-nál.

2014. febr. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsónak köszi!
2014. febr. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!