7-es adószámot kell kiváltani a Meskahoz?
Mit jelent az üzletszerű rendszeres tevékenység? Tényleg van
"nem használt ingóság" esetén is 600 illetve 200 ezer forintos határ? Hogy kell ezt igazolni? Végül még egyszer: Kell-e a meskahoz 7-es adószám?
Eléggé napi a kérdés, legalábbis sokat foglalkoznak vele akár szakmai fórumokon is.
Én azon a véleményen vagyok hogy igen, hiszen árusítasz,és csak ilyen módon lehetsz számlaképes. (egyéni vállalkozó és más vállalkozási formákon kívül persze).
Olvasható több helyen hogy jaj ne, mert lényegében ha saját dolgaidat adod el akkor 600 eFt-ig adómentesen teheted ezt meg (adásvételivel természetesen)
DE ez igaz a saját magad részére vásárolt termékekre, amelyeket azután eladsz, pl eladod a régi bútorod. Viszont nem igaz a saját magad előállított termékekre, amelyet értékesítési céllal készítesz.
Igen lehet mondani bármit, de ha egy NAV szúrópróba szerű vásárlás történik a meska-n akkor lehet magyarázkodni.
Egyéb esetben adószám esetén tételes költségelszámolásnál nem is biztos hoyg olyan rosszul járna az aki kézműves dolgokat készít.
Igazolni az adásvételivel tudod hogy mennyi a bevételed, illetőleg jövedelmed.
A 7-es adószámmal az a baj - hiába művészeti tevékenységre találták ki - hogy a megrendelővel nemcsak le kell szerződni, de ő fizeti helyetted az EHO-t. Erről külön nyilatkozni kell, ha azt átvállalod. Nos, ez kivitelezhetetlen ha pl. postán elküldesz egy 3000 ft-os kerámiát a szerződéssel és a nyilatkozattal, amit kérsz aláírva visszapostázni. Ez így borzalmasan macerás. Ha az adózandó bevételed meghaladja a havi 117.000-et, akkor inkább legyél katás. Az a 6-os adószám.
Persze csak zsűrizett termékekre vonatkozik ha nincs róla szakképesítés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!