Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Késve adom fel az adóbevalláso...

Késve adom fel az adóbevallásomat még visszakapom a pénzem?

Figyelt kérdés
Tavaly címereztem 15éves voltam könyvelővel apa elintézte az adóbevallást de nem adta föl postán, mai nap folyamán vettem észre hogy itt van mindkét példány. És az a kérdésem h ha késve adom fel még a tízezer ft-ot visszakapom amit levontak? Mert ugye én még nem adózok .

2013. jún. 10. 19:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Miért ne adóznál? Mert 15 éves vagy? Ez nem kizáró ok. Még a csecsemő is adózik, ha van adóköteles jövedelme.


Annyit kapsz vissza a Tőled év közben levont adóelőlegek összegéből, amennyit a bevallásban visszaigényelhetőként "kihoztak". Ha ilyened nincs, akkor nem is fogsz visszakapni.

Az a tény, hogy késve adod fel a bevallásod, még nem zárja azt ki, hogy egy visszaigényelhetőség esetén vissza is kapd a pénzt. Az jár, tehát megkapod. A határidő után beadott bevallásért maximum mulasztási bírságot szabhatnak ki, ha éppen rossz kedve van az adóhatósági ügyintézőnek.

2013. jún. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló teljesen jól írta. Igenis adózol, a diákmunka is adóköteles, különben le se vonták volna béredből. Akkor kapsz csak vissza pénzt, ha valamiért több adót vontak tőled, mint kellett volna. De ezt az adóbevallásban is meg tudod nézni. Van egy olyan sor, ami kiírja a visszaigényelt adót. Ha ott 0 van, akkor nem kapsz vissza semmit. Ha mégis jár vissza, akkor azt megkapod attól függetlenül, hogy később adod be. Mulasztási bírságot meg ritkán szabnak ki ilyen miatt.
2013. jún. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!