Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Céget szeretnék alapítani,...

Céget szeretnék alapítani, kettős könyvvitelt választva, helyes így az adók számítása?

Figyelt kérdés

Tudni szeretném, hogy megérné-e a tevékenység... Én úgy számoltam, hogy a társasági adó alapja az értékesítés nettó árbevétele minusz nettó beszerzési költségek mínusz bérköltség mínusz egyéb költség (pl. útnyilvántartás), ennek az összegnek a 10%-át kell befizetni társasági adóként ugye?

Az iparűzési adó a nettó árbevétel 2%-a.

A nettó árbevételből levonom a fenti költségeket + iparűzési adót + társasági adót, és ami megmaradt, annak a 30%-át kell megfizetnem, ha osztalékként kiveszem az összeget.

Ez így helyes számítás?


2013. márc. 17. 07:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Az osztalék nem így van. Bevétel-Kiadás=Nyereség. A nyereségből mindenféleképp kell fizetned egy 10%-os adót, majd rendelkezhetsz, hogy a cégben marad vagy kiveszed mint osztalék. Ha osztalékként kiveszed akkor van rá egy 16%-os osztalékadó és egy 14% EHO (max. 450 ezer forintig). A társasági adó az pedig a teljes adóalapod 10%-a, ha jól tudom.
2013. márc. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez tevékenységtől is nagyban függ. Vannak egyéb adóalap korrekciós tetelek is. És most itt a kata/kiva azokat is érdemes megfontolni.
2013. márc. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Kedves első, köszönöm a válaszod!

A számításaink nagyban egyeznek, csak az elején amit írsz 10%-ot, sztem az a társasági adó, nem? Az osztalék utáni 30% pedig igen, a 16+14%...

Amit másodszorra írtál 10%-ot, azt viszont nagyon nem értem, hogy az mi... :S


Kedves második, KATA és KIVA nálunk nagyon nem játszana, azért lenne költségünk rendesen, nekünk az nem éri meg.

2013. márc. 17. 18:18
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves Második!

Kezdem kapisgálni.

Akkor, hogy számokkal is megértsem... Bevételem pl. nettó 3M, anyagbeszerzés 1M, bérköltség 1M, útnyilvántartás 200e.

Nyereségem így 800e.

A társasági adó a 800e-nek 10%-a, azaz 80e, az iparűzési adó a 3M-nak a 2%-a, azaz 60e, így 660 maradt.

Egyszer fizetek belőle 10% nyereségadót (66e), azaz marad 594e és ennek a 16+14%-át befizetve kivehetem a pénzt, az összes maradék 416e Ft-ot.

Így helyes?

2013. márc. 17. 19:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!