Ha magánszemélyként el szeretnék adni 6 új állapotú egyforma dolgot az interneten (kb.25e. Forint az értéka a a 6db-nak) akkor abból adóznom kell?
Ha csak a kérdésben említett 6 db-ot értékesíted egy adóéven belül, és utána sem építesz rá "üzletet", akkor nem kell fizetned sem, és bevallanod sem.
Évi 600.000 forint bevételig adómentes az ingóságértékesítés magánszemély esetén, ha nem üzletszerűen végzi azt.
Köszönöm a válaszokat.
De ki és hogyan állapítaná azt meg hogy ez üzletszerű vagy sem?
Első körben Te állapítod meg az alapján, hogy eldöntöd ez lesz-e az egyik legfőbb jövedelemforrásod vagy sem.
Második körben "felülbírálja" az adóhatóság, ha úgy látja jónak, és innen kezdődnek a problémák.
Hogy értsd:
Egy adóéven belül néha eladogatod a saját dolgaidat, mert már kinötted, vagy nincs rá szükséged, de nem akarod a kukába dobni. Ezt, mint magánszemély évi 600 ezer forint bevételig, vagy évi 200 ezer forint jövedelemig megteheted úgy, hogy nincs bevallási és adófizetési kötelezettséged.
De ha belelendülsz, és folyton adogatsz el, sőt még szerzel is be dolgokat, hogy haszonnal értékesítsd azt, rendszeres a bevételed belőle, és szinte "utazol" arra, hogy ez Neked milyen jó, akkor már rásüti az adóhatóság, hogy rendszeres, bevétel elérésére irányul, és üzletszerűnek minősíti. Akár utólag is, és bizony befizettet mindent vele kapcsolatban,amiről "lemaradtál".
Az nem számít üzletszerűnek, ha pld. a gyerekeid kinőtt ruháit adogatod el, de nem tudod egyszerre értékesíteni, hanem az év folyamán fokozatosan. Ez nem üzletszerű!
Nem tudom, hogy érzékelhető-e a különbség?
És bizony a hatóságnak külön apparátja van arra, hogy a különböző hirdetéseket stb. figyelje, és kiszúrjon egy-két adózót ellenőrzésre ebből a szempontból (Vatera, Tesz-vesz stb.)
Köszi a választ.
És mi van azokkal a hirdetési oldalakkal ahol nem kell visszajelzést adni a sikeres eladásokról-vásárlásokról?
Ott nem lehet nyomon követni az eladások mennyiségét...
Akkor az van, ami abban az esetben, ha megbízható ismerősök között értékesíted a cuccaidat. Csak Te és Ők tudnak róla:)
DE: Nem szokatlan, hogy például ingatlanbérlési hirdetésre jelentkezik maga az ellenőr, aztán rossz esetben behúznak a csávába. Tehát bármi előfordulhat.
A kérdés csak az, hogy benne van a "lebukás" veszélye, vagy sem...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!