Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A GYED időtartamára valóban...

A GYED időtartamára valóban fizetés nélküli szabadságot kell kérni írásban a munkáltatótól?

Figyelt kérdés
Mire a TGYÁS-om lejárt, illetve a GYED-et megigényeltem, addigra elindult a munkahelyem ellen a csődeljárás. Az ügyedket kirendelt csődbiztos "igazgatja". Sajnos előtte sem foglalkozott senki semmivel, az első naptól kezdve nekem kellett mindent intéznem az OEP-nél, a munkálkatótól semmilyen segítségre nem számíthattam, örültem, ha a szükséges papírokat alá tudtam írattatni. Erről sajna nem volt eddig infom, hogy még ilyen kérelmet is kellene írnom. Most ezzel mit csináljak? Érhet engem emiatt/ennek hiányában valami negatívum?
2009. szept. 2. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos engedélyeztetned kell a fizetésnélküli szabadságot, azt hiszem a munkáltató által kitöltendő nyomtatványon erre is van hely. Anélkül pedig ugysem kapsz gyedet. Tehát a csődbiztosoknak igenis ki kell tölteniük a papirjaidat, pláne ha effektive munka már nem folyik a cégnél. Én tértivevényes ajánlott levelet küldenék a cégnek, abban kérném ezt, valamint elvileg a tb-től kaptál egy levelet hogy meddig vagy gyáson, annak a fénymásolatát. amennyiben a levél visszajön, akkor ujra fel kell adni egy másikat, ha az is visszajön elvielg kézbesítettnek tekintendő. Ekkor ha igy történik szépen leirod a tb-nek a helyzetet, és a leveleket jól elrakod bizonyitandó hogy mindent megtettél. Elméletben ekkor ők már hivatalból meg kell keressék a céget. Kriszta
2009. szept. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A GYED-et már megkaptam, de az ahhoz szükséges papírokat is az általam felkutatott csődbiztossal írattattam alá. Azért biztos, ami biztos, megírom ezt a kérvényt, hogy le legyek védve.

Köszönöm szépen a válaszod!

2009. szept. 2. 17:33
 3/4 A kérdező kommentje:

Még egyszer, most nem értem, hogy mit kell kétszer küldeni? Elküldeni egy levelet, az visszajön, akkor megint elküldeni, az visszajön???

A tértivevényre gondolsz?

2009. szept. 2. 20:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól, hogy a cég csődeljárás alatt áll, még munkáltató.

Attól, hogy a cég csődeljárás alatt áll, még a tb-vel kapcsolatos feladatait, kötelezettségeit teljesíteni kell.

Nem kell sokat faxnizni. Ha valamit nem tudsz elintézni, akkor a tértivevénnyel feladott levél az megfelelő, de nem kell kétszer feladnod, ugyanis a második kéézbesítés megkísérlését követően az ötödik munkanapon kézbesítettnek kell tekinteni, ha a címzett nem vette át saját hibájából.

Egyebekben az OEP szakágazati egysége (jellemzően az Ellenőrzési Osztályok) segítenek igényed érvényesítésében ha kéred.

2009. szept. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!