Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Honnan tudom, hogy mennyi...

Honnan tudom, hogy mennyi SZJA-t kell adóznom, és egyáltalán hogy működik?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy alkalmi munkavállaló vagyok. Ha ebben az évben kapok egy kis paksamétát a jövedelmem bevallásáról, akkor honnan tudom, hogy mennyi személyi jövedelemadót kell befizetnem, hogy megy a befizetés ( a cég fogja ezt befizetni?)

megvannak a papírjaim, hogy melyik nap mennyit kerestem, hogyan tudnám kiszámolni hogy mennyit kell befizetnem?

Bocsánat, ha hülye a kérdés, de életemben nem csináltam ilyet és nem tudom hogy működik az egész :S



2013. jan. 22. 01:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Végül is a kitöltési útmutatóban minden benne van.

A cég nem köteles elkészíteni helyetted a bevallásodat.

Ha valaki megteszi, az nem hivatalos, mivel Te fogod aláírni, és nem Ő vállal a benne foglaltakért felelősséget.


Az sem biztos, hogy kell készítened adóbevallást, még akkor sem, ha volt jövedelmed.


Ha nagyon nem megy, akkor küldj privát e-mailt, és segítek elkészíteni.

2013. jan. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
ezzel nincs gond, van könyvelő ismerős, meg szüleim is tudnak a kitöltésben segíteni, a kérdés az, hogy honnan tudom, mennyit kell visszafizetni, és ez bankszámláról megy vagy hogyan.
2013. jan. 22. 17:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt, hogy egyáltalán fizetendő adód, vagy visszaigényelhető adód (vagy egyik sem) keletkezik onnan tudod meg, hogy elkészíted az adóbevallást, a végeredmény pedig az adókülönbözet összege lesz. Mivel az adóbevallás ezt a célt szolgálja.


A befizetés menete is benne van a kitöltési útmutatóban.

De ettől függetlenül elmondom, hogy ha önadózó leszel (és ez a valószínű), akkor az adóhatóságtól igényelt befizetési csekken feladod az adókülönbözetet postán. Vagy ha bankszámláról akarod elutalni, akkor a kitöltési útmutatóban feltüntetett személyi jövedelemadó beszerzési bankszámlaszámra elutalod, ahol az adóazonosító jeledet feltétlenül tüntest fel a "szöveg" rész elején. Ennek hiányában csak kóvályogni fog a befizetésed a rendszerben, aztán mászkálhatsz majd még utána, hogy helyre tudd tenni a dolgot.

2013. jan. 23. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!