Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha megszüntetem a vállalkozáso...

Ha megszüntetem a vállalkozásomat, tudok még vásárolni a nagykerekben? Nyomonkövethető, tehát lebukhatok "feketézés" miatt? (csak saját célra vásárolnánk a továbbiakban)

Figyelt kérdés
2013. jan. 14. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Azt a nagykeresekkel kell megbeszélned,hogy ők mit vállalnak be miattad. Ha ismernek, és szükségük van a te vásárlásaidra, talán belemennek, de azokról viszont nem kapsz számlát, így nekik papíron árukészletben marad egy ideig. Ha minden viszonteladó így gondolkodna, sorra felszámolnák a nagykereket, mert gyakorlatilag csak fantom árukészletük lenne, bevételük nem.


Kérdés, hogy tudnak-e ezzel kezdeni valamit?!


Apróhirdetések sokszor vannak teli ilyen megoldásokkal egyébként.


Ez egyfelől rossz, mert aki tisztességesen szeretne bizniszelni az nem tud lépést tartani az árakkal, másfelől a vevőknek jó, mert olcsóbban jut a termékhez, feltéve hogy nem akar Áfa-t visszaigényelni.

2013. jan. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak saját célra vásárolnánk.pl.Metro áruházban.Ott pedig adnak számlát.Akkor tehát nem lehet?
2013. jan. 15. 08:23
 3/9 anonim ***** válasza:
A Metroba kártya kell hozzá ha jól tudom. Legalábbis nálunk úgy szoktak vásárolni, de nem cégszerűen.(Más kártyáját használják)
2013. jan. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen,van kártyánk.Amikor megalapítottuk a vállakozást,kiváltottuk a Metroban a kártyát.Van pár dolog,amit ott szoktunk vásárolni a háztartásunkba és továbbra is szeretnénk ott vásárolni azért kérdeztem.
2013. jan. 15. 16:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Na az jó kérdés viszont. Mert ha nem élő vállalkozás veszi, akkor milyen adószám alapján számláznak?
2013. jan. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Honnan tudják,hogy nem élő?Megszüntetem és értesítik Őket,vagy hogy?Szerintem csak akkor néznek utána a cégnek,ha az nem fizet időre,de itt kp-ben is lehet fizetni,még csak a vállalkozói bankkártya sem kell.
2013. jan. 15. 16:58
 7/9 A kérdező kommentje:
Senki nem tud segíteni? :(((
2013. jan. 16. 16:20
 8/9 anonim ***** válasza:
mi egy olyan bácsi metro kártyájával járunk vagy 10 éve vásárolni, aki rég elhunyt (Isten nyugosztalja), tehát a cég mint olyan meg adószám meg kisnyúl RÉG nem releváns. eddig semmi gondunk nem akadt, de ki izélhetne amúgy is?? nem kérem vissz az ÁFA-t meg semmi
2013. jan. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!remélem nem lesz gond.Ha ellenőriznének is látják,hogy nem kereskedelmi mennyiségeket veszünk belőle.
2013. jan. 16. 19:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!