Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha szolgáltatásért tárgyi...

Ha szolgáltatásért tárgyi érték 1-1 csere esetén is kell adózni?

Figyelt kérdés

Vagyis pontosabban az érdekelne, hogy én most tanulok weboldal készítést, és ha ezt kamatoztatni is akarnám, akkor csinálnák oldalakat kérésre, de ha mondjuk nem pénzt szeretnék érte, hanem mondjuk megegyezés szerinti elektronikai eszközöket, vagy élelmiszert, akkor ez után is kell adózni, ha igen, akkor ez hogy kell elképzelni?? Illetve ilyen fajta kereskedés esetén is kell vállalkozást, céget alapítani, vagy magánszemély is végezhet ilyes fajta üzletet?


Köszönöm



2012. dec. 3. 18:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Az ilyenek után nem kell adózni. Vannak egyébként a neten oldalak, amik ezzel foglalkoznak. Szívességbank vagy valami ilyesmi a neve. A lényeg, hogy mindenki felajánlja a szolgálatait, aztán cserebere alapon rendelgetnek egymástól. Mondjuk csinálsz egy weblapot, valaki meg cserébe megszereli a kazánodat. Ráadásul ezeknél az oldalaknál nem is feltétlenül két ember között megy a csere, regisztrálás után jegyzik, hogy mennyit dolgoztál a másokért, és cserébe választhatsz olyat, amire tényleg szükséged van. Azt nem tudom, hogy a kereskedés is belefér-e, mármint amikor konkrét árucikket kérsz/adsz cserébe.
2012. dec. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ebben mi lenne az adóköteles?

ÁFA:

- ÁFA köteles szolgáltatást nyújtasz 10.000 Ft+ÁFA értékben

- ÁFA köteles T.E-t vásárolsz 10.000 Ft+ÁFA értékben


Fiz.ÁFA: 2500

El.ÁFA: 2500

Különbsége 0


Bevételeid: 10.000

Ráfordításaid: 10.000

Különbsége: 0 >> TA: 0....

2012. dec. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én is ezt kérdezem, hogy ebben mi lenne adóköteles.


Vagyis hogy ha mondjuk szolgáltatást nyújtok, de nem pénzért, viszont nem tudok semmi papírt mutatni róla, és nem is hivatalosan végzi az ember, akkor ez legális?

Ha valami hivatalos, akkor az már adóköteles, de ilyen csereüzletben ahol élrtékátadás történik, de nem pénzbeli, akkor az után mit lehet adózni? vagy ha nem úgy hívják ebben az esetben, akkor mit, kinek és mennyit kell fizetni?

2012. dec. 4. 17:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha szigorúan értelmeznéd az adóügyi szabályokat, akkor forintosítani kellene a szolgáltatást, illetve az eszközt, és annak a különbségéből kellene leadózni.


Ha nem cégként, hanem magánszemélyként nyújtod a szolgáltatást, akkor szintén nem vonatkoznak rád az adószabályok, mert nem szerzel belőle rendszeres jövedelmet.


Az adózás rendjéről szóló törvény (art.) szerint adóköteles tevékenységet csak adószámmal rendelkező adózó folytathat. (Kivétel ez alól bizonyos esetben az ingatlan-bérbeadás.) Az általános forgalmi adóról (áfa) szóló törvény szerint gazdasági, vagyis adóköteles tevékenységnek számít az, amit valaki üzletszerűen, illetve tartós vagy rendszeres jelleggel folytat, amennyiben az ellenérték elérésére irányul, vagy azt eredményezi. A törvény kiemeli, hogy gazdasági tevékenység körébe tartozik különösen a termelésre, forgalmazásra irányuló ipari, mezőgazdasági és kereskedelmi tevékenység, valamint az egyéb szolgáltatói tevékenység, ideértve a szellemi szabadfoglalkozásként folytatott tevékenységeket is.


Azt, hogy mi számít üzletszerűnek, illetve rendszeres értékesítésnek, nem pontosítja a törvény. A NAV értelmezése szerint üzletszerűnek tekinthető a tevékenység, ha az a magánszemély megélhetésében, vagyoni és jövedelmi viszonyaihoz mérten nem elhanyagolható mértéket képvisel.


Illetve a tárgyat ajándékba kapod:

Az ajándékozási illeték tárgya: az ingatlan és ingó ajándékozása, továbbá vagyoni értékű jognak ingyenes alapítása, ilyen jognak vagy gyakorlásának ingyenes átengedése, valamint az ilyen jogról ellenszolgáltatás nélkül történő lemondás. Nem tárgya ugyanakkor az ajándékozási illetéknek az a jogügylet, melyről okiratot nem állítottak ki, és az ajándékba kapott ingó nem haladja meg a 150 ezer forint forgalmi értéket. Abban az esetben azonban, ha az ingó (leggyakrabban a pénzeszköz) ajándékozásáról írásbeli szerződés készül, az ajándékba kapott összeg már az első forint után illetékköteles lesz.

2012. dec. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt úgy hívják, hogy BARTER.


Ha nem történik pénzmozgás, nincs adóalap és így nem kell adózni sem.

A Barter egyébként a kereskedelem legrégibb formája én is csináltam és hasznosnak tartom, ez a szívességbank is nagyon érdekel, testszik az ötlet.

2012. dec. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És legális is ez az üzletforma? Szabadon hírdethetem , hogy 2 csirkéért hajat vágok pl?
2015. aug. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!