Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Dolgozik itt valaki a NAV-nál?...

Dolgozik itt valaki a NAV-nál? Tudna mesélni?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy milyen alapon dolgoznak a postai csomagok vámolásánál.

Mi a sorrend?

Mitől van az, hogy egy csomagot 2 óra alatt átengednek, egy másikat meg 2 nap?

Tényleg szúrópróba-szerűen működik az ellenőrzés?


Komolyan érdekel, remélem van aki tud ezekre válaszolni, és nem csak az ismerősének a macskájának az unokaöccse mesélte, hanem közeli a forrás!

Előre is köszi! :)



2012. nov. 12. 08:57
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Nem a NAV ellenőrzi a postai csomagokat, hanem a Vám és Pénzügyőrség.


És igen, tényleg szúrópróba szerűen történik (képzeld el bejön 1 kontényerni (kb. 5,000 db) csomag egyszerre - napjába többször. Van 5 VPOP-s. Szerinted egyesével átnézik mindet? Fizikai képtelenség.


És ami a konténer végében volt az 2 nap múlva kerül sorra, ami az elején az 2 óra múlva. Ennyi.

2012. nov. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hoppá, ezt tényleg benéztem, tényleg nem a NAV végzi... :\


És ha a csomag mondjuk nem konténerben érkezik, hanem futárszolgálat hozza, akkor nagyobb az esélye hogy gyorsan levámolják?

2012. nov. 12. 09:27
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nav végzi, olyan hogy vám és pénzügyőrség már nincs, Nemzeti Adó és Vámhivatal van, és ennek vannak vámszervei....


Ez csak ilyen alapismeret úgy két év után szerintem...


Navos nem fog kiadni információt, itt nem

2012. nov. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Pedig éppen arra számítottam, hogy esetleg névtelenül elárul ilyesmiket, főleg, hogy semmi bizalmas nincs szerintem a kérdéseimben...
2012. nov. 12. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!