Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Zöldségesként, hogy tudok...

Zöldségesként, hogy tudok felvásárlási jeggyel vásárolni?

Figyelt kérdés
Vettem ilyen nyomtatványt, de a termelő csak ezt kitölti és kész? Vagy számlát is kell adjon? Hogy tudom én a vásárolt árut elszámolni? Válaszaitokat előre is köszönöm
2009. aug. 6. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
A felvásárlási jegyet Te töltöd ki és adod oda a termelőnek.
2009. aug. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez világos, meg is vettem a nyomtatványt, de ezt a jegyet teszem bele a könyvelésbe? Ezzel el is tudom számolni a vásárolt árut?
2009. aug. 6. 19:44
 3/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom igen.
2009. aug. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szaisztok! Azért ez nem ilyen egyszerű. a megvásárolt jegyet szigorú számadás alá kell vonni, és ugy tudod csak használni. Fontos kérdés az is, hogy zöldségesként egyéni vállalkozó vagy vagy cég, mert ha utóbbi, akkor ennek helye van mind jogcimként, mind nyomtatványként a pénzkezelési szabályzatban. Továbbá minden egyes őstermelőtől MINDEN de minden adatát el kell kérni, mert a 08-as sz. járulékbevalláson vallani kell, továbbá amennyiben áfa körös vagy belép(het) a kompenzációs felár is. Szóval a felvásárlás megkezdése előtt feltétlenül egyeztess a könyvelőddel. Kriszta
2009. aug. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia, időközben megkérdeztem egy vállalkozót, aki ilyen felvásárlási jegyet töltött ki éppen, segített, úgyhogy mostmár minden világos. Köszönöm a segítséget
2009. aug. 7. 19:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!