Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egy lakással rendelkező...

Ha egy lakással rendelkező ember aki kiadja nekem és páromnak albérletbe a lakást és bejelent minket, neki mennyi adót kell fizetni utánunk?

Figyelt kérdés
Ehhez az új bevezetett lakhatási támogatáshoz feltétlenül szükséges,hogy bejelentsenek minket,csak így kapjuk meg. Még nem hívtunk fel egyetlen albérlethirdetőt sem,félünk,hogy amint meghallják,hogy be kell minket jelenteni azonnal ránk csapják a telefont.
2012. okt. 9. 11:57
 1/8 Golan Trevize ***** válasza:
73%
azt nem tudom megmondani, de ha ingatlanközvetítő irodán kerestek albérletet, akkor könnyen találtok olyat, aki bejelent.
2012. okt. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Ideiglenes lakcímre bejelentkezhettek, törvény szerint nem tilthatja meg senki.
2012. okt. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

20% az adó. Ha pl havi 60000et fizettek albi díjra, ennek 20%át kell becsengetnie a Navhoz a tulajnak...


A lakcímbejelentés nem jár feltétlen adóval, itt azért nem szeretik bejelenteni az albérlőt, mert akkor nehezebb kitenni őket a lakásból...

2012. okt. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az adó már régóta nem 20 %, hanem 16 %!


Valamint, bérleti jogviszonyt kell igazolni, nem pedig lakcímet a támogatás feltételeként. Tehát bérleti szerződéssel kell rendelkezni, lakcímre bejelentkezést nem ír elő a rendelet.

Viszont az igaz, hogy más rendelet viszont előírja, hogy be kell jelentkezni (vagy állandóra, vagy "ideiglenesre") oda, ahol életvitelszerűen tartózkodsz, 3 munkanapon belül. De ezt nem a lakhatási támogatást szabályozó rendelet írja elő.


Az ideiglenesre (tartózkodási helyre) bejelentkezés az csak 5 évre szól, utána automatikusan megszűnik, ha nem hosszabbítják meg.


Tehát NEM KELL bejelenteni benneteket, hanem bérleti szerződéssel kell, hogy rendelkezzetek.

2012. okt. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A lakcímet a lakó önmaga kötelező jelleggel jelenti be; aki ezt elmulasztja, szabálysértést követ el, és 30.000 Ft bírságot szabhatnak ki rá. Habár a lakcímnyilvántartásban egyébként is akkora a káosz (pont a "bérbeadó nem engedi" probléma miatt), hogy ezt a legritkább esetben teszik meg.


Az okmányiroda bejelentkezéskor kéri a "szállásadó" aláírását, ez pedig jogszerűen ti magatok vagytok, mint bérlők, így a tulajdonos hozzájárulása a bejelentkezéshez nem kell (hiszen a lakás használatához a bérbeadással már hozzájárult). Akár "állandó lakcímre" (mai neve: lakóhely) is nyugodtan bejelentkezhettek, illetve kötelező állandóra bejelentkeznetek, ha más lakóhelyetek nincs, vagy oda nem kívántok visszatérni. Lásd: [link] "15. § (1) A polgár a lakcímbejelentkezés során a következő adatokat közli a helyi nyilvántartó szervvel: (...)

h) a tulajdonos VAGY a lakás használatára egyébként jogosult hozzájárulását." - ti bérlés jogcímén jogosultak vagytok a lakás használatára! Tehát ti magatok járultok hozzá a saját bejelentkezésetekhez. A törvényhez kapcsolódó kormányrendelet: [link] "33. § (1) A lakcímbejelentési eljárásban a befogadott polgár tekintetében szállásadó (...) b) az általa bérelt lakásra nézve a bérlő (bérlőtárs, társbérlő)" - egyértelműen kimondja, hogy a bérlő szállásadónak minősül. Pontosan ezt mondja az ügyfélkapus tájékoztató is: [link] . A bérlő tehát a "szállásadó aláírása" rovatot a lakcímjelentőn önmaga saját nevében írja alá! A hivatalnokok többsége ezt rosszul tudja, és hivatali utasításra hivatkozva, hatáskörüket túllépve tulajdonosi aláírást, tulajdonos személyes megjelenését, adásvételi szerződést, tulajdoni lapot stb. követelnek. Teljesen alaptalanul! A törvénnyel ugyanis nem ellenkezhet a gyakorlatuk.

2012. okt. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is kértek tulajdoni lapot, és az azon szereplő legalább 1 tulajdonosnak jelen kellett lennie, amikor arra a címre valakit bejelentettek.

Én igazából nem is bánom ezt a dolgot, így biztosabb, hogy nem derül ki egy idő után, hogy 82-en vannak bejelentve a saját lakásomba, amiről még csak nem is tudok.

Ez akkor jelenthet igazán problémát, ha egy adóssággal teli személy jelentkezne be oda, ugyanis a végrehajtó adott esetben simán vihetné a saját tulajdonomat is a lakásból, ha nem tudom hitelt érdemlően bizonyítani, hogy nem az éppen bérlőként bennt élő személyé a dolog, hanem az enyém.

Tehát azért itt vannak más dolgok is, amikkel számolni kell!

2012. okt. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6 aha, és ha a tulajdonosnak van adóssága, akkor meg a bérlő cuccait vihetik, nemde? Ez rendben van?


A lakcímbejelentés az nem lehetőség, hanem kötelesség; aki azt ellehetetleníti, az törvénytelenséget követ el. Elég szomorú, hogy a hivatalok ebben támogatják a tulajdonosokat.

2012. okt. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha van dokumentum a lakás használatba adásáról is, amiben le van írva, hogy mi a bérlőé és mi a tulajé, akkor ez mindjárt nem is probléma.
2012. okt. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!