Egy ismerősöm cégébe szeretném magam bejelentetni (valós munkavégzés nélkül, csak hogy legyen bejelentésem), akkor havi szinten mennyit kéne kifizetnem?
4 órás minimálbéres bejelntésről van szó, bruttó 46500 ha jól tudom.
Legyen kedves segíteni aki tudja a választ!
Minimálbér: 93.000,- Ft bruttóban.
Garantált bérminimum: 108.000,- Ft bruttóban.
Ha a Te minimálbéred 93.000,- Ft-hoz kötődik, akkor 4 órás esetén ennek felét, 46.500,- Ft-ot bérszámfejtenek bruttóban.
Ebből a bruttóból a levonások:
10 % nyugdíjjárulék 4.650,- Ft
4 % természetbeni egészségbiztosítási járulék: 1.860,- Ft
3 % pénzbeli egészségbiztosítási járulék: 1.395,- Ft
16 % személyi jövedelemadó: 7.440,- Ft
1,5 % munkaerő-piaci járulék: 698,- Ft
Nettó bér: 30.457,- Ft
A bruttó bér után nem fizet a munkáltatód az ELSŐ ÉVBEN 27 % szociális hozzájárulást, mivel Start-bónusz kártyás vagy. De 1,5 % szakképzési hozzájárulást még fizet: 698,- Ft-ot munkáltatói közterherként.
Gondolom, azt kéne kifizetned, ami nem marad meg a munkáltatónál:
Összesen: 16.741,- Ft (a bruttó bérből való levonások, valamint a szakképzési hozzájárulás).
A nettó bért pedig ki tudja venni a pénztárból saját használatra.
Nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek!
Az utolsó válaszolót nem egészen értem,bocsi. Tehát munkavégzés nélküli bejelentésről van szó, akkor nincs nettó bér sem, amit használhatna...ez nem világos. Segítenél? Csak az az összeg érdekelne, amit ténylegesen ki kéne fizetnem egy ilyen helyzetben, semmi fizetés, csak hogy ne legyek neki mínuszban,hiszen szivességet tenne.
Utolsó és utolsó előtti válaszoló vagyok:
Nem értem, hogy mit nem értesz?
Van egy bruttó bér, amit "kötelező" - legalábbis papíron - számfejtenie a munkáltatónak részedre. Az abból levonandó járulékokat, adókat leírtam, valamint azt is, hogy még a munkáltatónak milyen közterhe van utána. A szakképzési hozzájárulás.
Van egy bruttó bér. Az abból levont adókat, járulékokat és az utána fizetendő munkáltatói közterhet a munkáltató befizeti az államnak. A bruttó bérből levont dolgok után megmarad egy nettó bér, amit normális esetben a dolgozó kézhez kap. Tehát ezt nem az államnak fizeti ki a munkáltató, hanem a dolgozónak (még munkavégzés nélkül is!). De ha ezt a nettó bért nem kapod meg, akkor Ő ezt saját magának megtartja, mivel a pénztárból kikerül, mint bérkifizetés (ki kell, hogy kerüljön belőle, hiszen bért fizetnie kell a dolgozójának), de nem a dolgozó kezébe, hanem a saját zsebébe.
Akkor találd ki ezek után, hogy mennyibe kerülsz neki!
Ha kifizetné Neked a nettó bért (munkavégzés nélkül is), akkor a bruttó bérbe + a munkáltatói közteherbe kerülnél neki. De mivel nem fizeti ki, ezért "csak" a bruttó bérből levonandó járulékok, és személyi jövedelemadóba, valamint a munkáltatói közteherbe (egyenlőre csak a szakképzési hozzájárulásba) kerülsz neki.
Így már érthető?
Folytatás:
És ez a "csak" a fenti 16.741,- Ft. Ennyit fizet be az államnak utánad, a többit (a nettó bért) megtartja saját magának, mivel a pénztárból ki kell, hogy vegye. Úgy is mondhatnám, hogy kötelező kikerülnie a pénztárból a nettó bér összegének. Csak nem Te kapod meg, hanem a munkáltató kedve szerint elkölti.
Igen,értem. Sosem voltam vállalokozó, nem tudom mi a divat a pénztárnál:-)))
Köszönöm!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!