Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Feljelenthetem a volt albérlet...

Feljelenthetem a volt albérletem tulajdonosát így fél év eltelte után?

Figyelt kérdés
Csak egy látszat szerződéssel vettük ki az albérletet, ami után ő nem adózott, nem jelentette be az APEH-nál. Ez minket nem is érdekel, de most el akar tűnni a pénzünkkel, ami esetében szóbeli megállapodás történt, hogy az minket illet. Ha az APEH-nál feljelentem, indíthatnak ellene ügyet? Érdemes ezzel fenyegetőznöm?

2012. szept. 7. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha valóban nem adózott, érdemes!! Az APEH-nek nincs túl jó híre ilyen esetekben különösen! Nyilván ő is tisztába van vele! Vagy vissza adjak a pénzeteket, vagy a többszörösét fizetheti a büntetésbe!
2012. szept. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a fenyegetést, de nem biztos, hogy elérsz vele bármit is.


Ha feljelented itt-ott, még nem biztos, hogy a pénzedhez jutsz, maximum őt megbüntethetik meg egyéb okból, de ha a pénz átadásáról (gondolom kaucióról beszélünk) nincs átvételi elismervényed, akkor bizonyítani sem tudod, hogy tartozik Neked.


A látszatszerződés esetedben nem tudom, hogy mit takar, de ha bérleti díj fizetési kötelezettség nincs benne, akkor nem nagyon tudsz mit csinálni vele. Mert ilyenkor mit állapítson meg az adóhivatal?

Egy ingyenes "jogügylet" esetén nincs adóköteles jövedelem, tehát nincs mit bevallani, egy papíron át nem vett kaució esetén nincs mit visszafizetni...:(

2012. szept. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A látszatszerződés is szerződés.. mellesleg tanukkal bizonyíthatod, hogy átadtad a pénzt! Az biztos, hogy nagyon megbüntetik, de szerintem először próbálkozz be nála ezzel, hogy így jársz el, ha nem rendezitek a pénzed, biztos, hogy más lesz a dologhoz való hozzáállása!
2012. szept. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget, megoldódni látszik az ügy , remélem tényleg úgy is lesz.
2012. szept. 7. 19:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!