Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha mondjuk a munkavállalóm...

Tramtram kérdése:

Ha mondjuk a munkavállalóm kilépésemkor utolsó fizetésként 23000 ft helyett 32000-t utal, abból nekem lehet károm?

Figyelt kérdés
Tegyük fel nem tudok róla, nem kaptam papírt az utalásról, és elköltöm, nem tudom visszafizetni. Ilyenkor mi lesz mondjuk ha észreveszik? Van erre valami jogszabály?

2012. aug. 16. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen. Ami nem illet meg téged, azt vissza kell fizetned.

Mivel a "nemtudás nem mentesít", arra nem hivatkozhatsz, hogy nem vetted észre. Mindenki abból indul ki, hogy az ember tisztában van a dolgaival, pl. azzal is, hogy mennyi pénze van, és észreveszi, ha az túl sok. (Mint, ahogy azt is mindenki rögtön észre szokta venni, ha túl kevés...)


Ha tévedés történt az utalásnál, vedd fel a kapcsolatot a volt munkáltatóddal, és kérd az elszámolást. Lehet, hogy mégis megillet valamilyen jogcímen ez az összeg, de, ha nem, akkor a különbözetet vissza kell utalnod.

2012. aug. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Meg kellett, hogy kapd, az u.n. kiléptetős papirokat is, azok között ott kell lennie az utolsó havi bérfizetési jegyzéknek, arról ha megnézed, a nettó kifizetendő összeget, rögtön kiderül, mi a helyzet.

Ha még nincs a kezedben ez a kb. 6-8 oldal, akkor viszont kérd a munkahelyedről.


Ha valóban tévesen utaltak, akkor bizony azt vissza kell fizetni.

2012. aug. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A jogalap nélkül kifizetett munkabér 60 napon túl akkor követelhető vissza, ha a munkavállalónak a kifizetés alaptalanságát fel kellett ismernie, vagy azt maga idézte elő. Egyébként visszakövetelhető. Ha nincs mód a levonásra, és a munkavállaló önként nem fizet, akkor jogi úton, mint bármely más követelés.
2012. aug. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!