Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az egyszerűsített adóbevallás...

Pro Patria kérdése:

Az egyszerűsített adóbevallás milyen tulajdonképpen? Jól használható, tényleg érthetőbb?

Figyelt kérdés
2012. jún. 30. 22:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Sok mindent nem kell vele csinálnod, mert az apeh csinál tulajdonképpen mindent, neked a dátumot meg az aláírásodat kell ráírni.
2012. júl. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát persze, csak semmi értelme nincs.

Ugyanis megcsinálja az adóhivatal helyetted, aztán elküldi, hogy "nézd át", egyetértesz-e vele, ha igen, írd alá, ha nem, akkor írd meg, hogy miért nem. Tehát Neked is "meg kell otthon csinálnod" az adóbevallásod ahhoz, hogy le tudd ellenőrizni, az adóhivatal vajon helyesen készítette el...

2012. júl. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 ChrisM válasza:

Kicsit keverik itt a szezont a fazonnal a válaszolók.


Van az egyszerűsített adóbevallás (a "söralátét"), amin az adataidon túl három mezőt kell kitöltened. Én évek óta magam csinálom az AB-t, és szerintem ez egyáltalán nem egyszerűbb, mint a hagyományos, mert más adatokat kell beírnod, mint ami a munkáltatói íven szerepel (az "M" jelű nyomtatvány, amit megkapsz minden évben).

Nem véletlen, hogy a többségnek, aki ezt választotta, visszaküldte az adóhatóság, mert hibás volt.


Van aztán egy olyan lehetőség is, hogy kérheted a NAV segítségét, akik kitöltik helyetted, neked csak alá kell írnod, ha rendben találtad. Viszont én úgy tudom, hogy ők a hagyományosat töltik ki, nem a söralátétet.


Egyébként szerintem nem egy nagy truváj kitölteni a hagyományost sem, csak át kell másolni az M-30-as nyomtatványról a számokat a megadott sorokba. Ha elektronikusan töltöd ki, a szoftver a számításokat is elvégzi helyetted.

2012. júl. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!