Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha 200000ft-ra bejelentem...

Ha 200000ft-ra bejelentem magam mennyit kapok kézhez?

Figyelt kérdés

Szeretném,ha segítene valaki kiszámolni.

Ha egy hónapban 12 napot(vasárnap estétől-szombat reggelig) dolgozok este 5-reggel 6-ig és 2 napot szombat este 8- vasárnap délig + 8 napot délelőtt 8 órában,akkor mennyi a bekeresetem?

A délutáni,éjszakai,túlóra pótlékokkal együtt mennyi lesz?

Egy gyerek van,mennyi adó jön le belőle?

Lehet egy kicsit nehezen érthető,bocsi érte,de fontos.



2012. jún. 14. 10:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

bejelented magad? ha magadat jelented be, akor nincs túlóra, pótlék, hanem van 200 ezer bruttó bér.

[link]

ha nem magadat jelented be, hanem dolgozol valahol, akkor a szerződésedtőlfügg, hogy fizetnek-e valami pótlékot. ha 12 napot dolgozol, akkor semmi pótlékot nem fognak fizetni, hiszen van 8 nap szabadnapod.

2012. jún. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha "magadat jelented be" az azt jelenti, hogy vállalkozó vagy, akkor nincsen semmi pótlék, semmi túlóra, mert senkit nem érdekel, hogy mennyit dolgozol: egy napot, öt napot, vagy hét napot; 8 órát vagy 12-t...

Azért vagy vállalkozó, hogy te oszd be az idődet.

Megjegyzem, a bérkalkulátor munkavállalókra van, a vállalkozóknak másfajta az adózás!

Vállalkozóként a Munka törvénykönyve sem vonatkozik rád.


Ha pedig alkalmazott vagy valahol, akkor nem te jelented be magadat, és a munkáltató munkarendjétől függ, hogy egyáltalán túlórázhatsz-e, nem te határozod meg, hogy mikor és mennyit fogsz dolgozni. (Egyébként a július 1-én hatályba lépő új Munka törvénykönyve megváltoztatja ezeket a szabályokat is.)


Amúgy, ha munkavállaló vagy 200.000,- Ft-os bruttó bérrel, és egy gyereked van, akkor a havi nettót 141.000,- lenne.

2012. jún. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igazatok van úgy értettem,hogyha bejelent a főnököm.

Munkavállaló vagyok és a főnököm azt mondta,ha nem tetszik a fizetés bejelent ő 200000-re is,de nem viszek haza csak 90000ft-ot.

Amúgy 300 órát dolgozok 135000-ért,ez szerintem kevés,az óra pedig sok.

Én már egy szavát sem hiszem el,ezért kérdeztelek titeket.

2012. jún. 14. 18:00
 4/7 A kérdező kommentje:
Amúgy egy éves szerződésem van és teljes munkaidőben dolgozom.
2012. jún. 14. 18:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor 141.000,- Ft a nettó bér, a bruttó-nettó kalkulátor szerint.
2012. jún. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ha nincs gyereked akkor 141 ezer
2012. jún. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy gyerekkel is annyi, és a Kérdező írta, hogy egy gyereke van...
2012. jún. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!