Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan lehet feljelenteni egy...

Hogyan lehet feljelenteni egy céget a NAV-nál?

Figyelt kérdés

Több ok miatt is feljelenteném őket: adó-, és vámcsalás, feketén dolgoztatás, a bejelentett alkalmazottaikkal szemben sem tartják be a törvényileg előírt normákat (szabadságok, pirosbetűs ünnepek nem kifizetése, 4 órás bejelentésre 12 órai munka, hivatalos iratok hamisítása, nem kitöltése) stb...


Tehetek anonim feljelentést ellenük, vagy nekem is meg kell adnom az adataimat? Hogyan zajlik egy ilyen procedúra?



2012. jún. 3. 11:19
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]

tehetsz anonim is, de akkor nem kötlesek eljárást indítani. Ha névvel teszed, akkor kötelesek

2012. jún. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%
Mielőtt feljelented őket, azért gondolj bele, hogy ha megbüntetik őket, akkor könnyen megeshet, hogy több ember is elveszíti a munkáját, megélhetését.
2012. jún. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
kedves második, fals szöveg. Azért nincsenek munkahelyek, mert sokan nem fizetnek adót és ezért megszorításokra van szükség. Nekem is cégem van, nem is egy alkalmazottal mégis minden adót befizetek. Nekem is b@ssza a csőröm, ha a másik pedig nem fizeti a felét sem.Igenis vegye mindenki tudomásul, hogy adót kell fizetni
2012. jún. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
10%
Jah, ilyenkor anonym feljelentést tennél, korábbi munkaadóddal szemben, mi? És miért nem vállalod önmagad, talán neked is vaj van a füled mögött, kis barátom?! VAMZER!
2012. jún. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
18%
De ezzel magadat is feljelented,mert ha 12 órát dolgoztál ,de csak 4 órányi jövedelem után adóztál akkor most pótolnod kell az elmaradásodat.
2012. jún. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
még jó hogy neki a NAV elengedi a befizetést :)
2012. jún. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyet értek a 3. válaszolóval. Nekem nem az szokta bántani a csőröm ha valaki elsumákol némi adót, de az nagyon, ha emiatt a gazemberek hülyének nézik a tisztességes polgárokat. Mert ugyebár adócsaló is úgy előfordul mint bolti szarka. Csak a szarka tudni szokta a helyét és nem tekinti magát díszpolgárnak, ellentétben az újgazdag adócsalók többségével.
2014. okt. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!