Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha nem élek adójóváírással,...

Ha nem élek adójóváírással, akkor azt még a jövő évi adóbevallásban érvényesíthetem?

Figyelt kérdés

Nem kértem a munkáltatómtól adójóváírást, mert nem egészen tudtam, hogy mik a feltételei vagy hogy is működik ez. A következő adóbevallást hogyan kell kitölteni, kaphatok-e akkor adójóváírást?

Az éves jövedelmem bőven az ~1milliós határ alatt van.


2009. jún. 30. 09:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen érvényesítheted az év végi adóbevallásban az adójóváírást, van erre külön rublika.

Ha elektronikusan töltöd ki (programot az apeh honlapról lehet letölteni, a kitöltés előtt frissíteni kell), akkor ki is számolja, hogy pontosan mennyi adójóváírást igényelhetsz, így még elrontani sem lehet.

2009. jún. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha most 2009-ben nem éltél az adójóváírással, akkor ugye a 2009-ről készült adóbevallást 2010. máj. 20-ig kell várhatóan bedni max, akkor mikor megcsinálod ki fog jönni az neked visszaigényelhető adóba. Persze ha netán vmi miatt jön ki befizetendő adó is, akkor csökkenteni fogja a visszaigényelhető adó összegét. Pl ha nem elég adóelőleget vontak tőled, vagy más egyéb ügyleted volt ami módosíthat az adóbevallásodon.
2009. jún. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja és igen én is ajánlom majd hogy a kitöltőprogit használd amit le lehet tölteni az apeh honlapjáról, így a hiba esélye csökken nagyon. Persze ha érteni azért kell kicsit hozzá, bár ha egyéb ügyleted nem volt csak bér ilyesmi akkor nem gáz, sőt.

Ja ha meg 2008-ban nem igényelted akkor meg már most 2009. máj. 20-ig kellett beadni az adójóváírást és ott érvényesíthetted volna.

De én úgy értelmezem a kérdésedet, hogy te most januárban nem kérted 2009-re. Jól gondolom?

2009. jún. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Adójóváírás a megszerszett bér 18%-a,max.havi 11.340)annak jár,akinek az adóköteles jövedelme 2009.évben nem éri el az 1.250e ft-ot(max.:136.080/év)Amennyiben nem kérted a munkáltatódtól, a 2009-es adóév bavallásakor folyamatos jogviszony esetén 12 havi adójóváírás,max. 136.080.-Ft-ot visszaigényelhetsz. Ha az adóköteles jövedelem meghaladja az 1.250e ft-ot,de nem éri el a 2.762e ft-ot,akkor az adójóváírás csak csökkentett összegben jár. {1.250 feletti rész 9%-val csökkenteni kell a 136.080.-Ft-ot}.

De miért nem kérted? egy jó bérelszámoló felhívja a dolgozó figyelmét erre a kedvezményre,mert ugye havonta 11.340.-ft nem kevés pénz.

2009. jún. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Idén is, tehát 2008-ra, már az elektronikus adóbevallást vettem igénybe. Mivel diákként nincs rendszeres jövedelmem, ezért tavaly valahogyan igényeltem az adójóváírást és májusban kaptam is vissza pénzt, azonban az idei munkámhoz nem kértem / kaptam (érdekes történet) adójóváírást, ezért merült fel bennem a kérdés. :)

2009. júl. 1. 21:03
 6/8 anonim ***** válasza:
Az adójóváírást év közben is lehet kérni, akkor attól a hónaptól több netto jövedelmed lesz, és nem az apeh használja a pénzedet kamatmentesen!
2009. júl. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

07:01

Rosszul tudod:(( Az adójóváírásról minden adóév januárjában kell nyilatkoztatni a dolgozót!! Ez a nyilatkozat az egész adóévre vonatkozik.Abban az esetben nyilatkoztatjuk a munkavállalót, ha év közben létesít új munkaviszonyt,vagy másik munkáltatónál helyezkedik el. A jó béresek tájékoztatják a munkavállalót,hogy megére,vagy nem kérni az adójóváírást.Egyébként az adójóváírás jogosultsági határát meghaladó jövedelemnél az adójóváírás figyelembevétele megszűnik/leáll.Tehát érdemes konzultálni a béresekkel.

2009. júl. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem Te tudod rosszul.A nyilatkozat addig érvényes, amig mást nem nyilatkozik.(pl.év közben nyugdíjba megy,ettől meg fog ugorni a keresete, vagy váratlanul bejelentkezik bérbeadásra év közben, stb.)

Az apeh így fogalmaz:

"A nyilatkozatot a bér kifizetésének napjáig kell megtenni. Az esetleg későbben tett nyilatkozat az azt követően kifizetett bér adóelőlegénél érvényes."

Januárban azért kérjük a nyilatkozatot, hogy már a januári bérben érvényesítve legyen annak, aki kéri!"

2009. júl. 7. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!