Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ki kell töltenem a 1129-es...

Ki kell töltenem a 1129-es nyomtatványt akkor is május 30-ig, ha januárban már beküldtem a NY nyomtatványt?

Figyelt kérdés
egyszeres könyvelést használó civil szervezet

2012. máj. 16. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:

A 1129-es a kettős könyvvitelt vezető vállalkozások, szervezetek stb. bevallás-nyomtatványa.

Ha ti egyszeres könyvvitelt vezettek, akkor nem a 1129-et, hanem a 1128-at kell most hó végéig beküldened + az IRM-hez az "Éves beszámoló" és a Kiegészítő nyomtatványt. És az Önkormányzathoz az IPA-bevallást!


Az egyszeres könyvviteles cégek a 1129-et nem küldik.

2012. máj. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem és köszönöm, de ezt találtam az Apeh honlapján, hogy a 1128-as megszűnt, helyette nekünk is a 1129-es kell kitölteni. Ebben meg az áll, hogy " Az általános szabálytól eltérõen az adóévben vállalkozási tevékenységet nem folytató egyház társasági adókötelezettségét azzal teljesíti, hogy az adóévre bevallást helyettesítõ nyilatkozatot tesz4. A társasági adóbevallás helyett 2012. február 25-éig - a 1101. számú bevallást helyettesítõ nyomtatványon - nyilatkozatot kell(ett) tennie a többi nonprofit szervezetnek is  feltéve, hogy az adóévben vállalkozási tevékenységbõl (az önkéntes kölcsönös biztosító pénztár kiegészítõ vállalkozási tevékenységbõl) származó bevételt nem ért el, vagy e tevékenységéhez kapcsolódóan költséget, ráfordítást nem számolt el5. Amennyiben az érintett szervezet elmulasztotta a nyilatkozat megtételét, úgy a jelen társasági adóbevallást be kell nyújtania.

Na én ezt megtettem, ezek szerint akkor ezzel a 1129-essel nem kell foglalkoznom. Vagy??

Amúgy szétmegyek már ezektől a nyomtatványoktól.....

2012. máj. 19. 14:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocsi, én 2 éve bezártam a könyvelő irodámat.

Ha a 1128-ra, 1129-re ilyenek vannak írva, és az Ny is bement, akkor persze én sem küldenék az apeh-hoz semmit. De az IRM-et, és az IPA-t azért nézd meg!

2012. máj. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!