Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szerintetek elfogadja az...

Szerintetek elfogadja az adóhatóság az ilyenfajta javítást?

Figyelt kérdés

Édesanyám adóbevallásáról van szó.

Évek óta kitöltjük a nyilatkozatot, és az adóhatóság megcsinálja a bevallást.

Idén is így történt és édesanyám visszaküldte az aláírt bevallást.

Ma megnéztem és hibásan küldte el.

Mivel cukros, ezért neki jár adójóváírás.

Sajnálatos módon elfelejtette "beikszelni", hogy visszaigényli is elfelejtette kitölteni visszatérítéshez a postacímet.

E hét hétfőn ment el a levél.

Én ma írtam egy levelet, hogy legyenek szívesek a hétfőn feladott bevallást figyelmen kívül hagyni, és a levél mellékleteként küldött helyesen kitöltött bevallást fogadják el.

Szerintetek jó lesz így? Szerdán egyből feladjuk.

Köszönöm a véleményeket.


2012. ápr. 28. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Nem lesz jó.


Ilyenkor várni kell május 20-ig, és önellenőrzést beadni. Nem kell mellé levél, semmi, hanem az adóbevallás (1153) elején be kell jelölni, hogy 1153E jelű bevallást kívánsz önellenőrizni. Valamint ki kell tölteni a 16-01. mellékletet is hozzá.

És azt hiszem, hogy a pénz visszautalásához is egy külön nyilatkozatot kell benyújtani.


(Az önellenörzés és a javítás között az a különbség, hogy önellenőrzés akkor kell, ha a javítás eredményeként változik akár az adóalap, akár a fizetendő adó összege. Ha nem akkor javítás is elég. Nem adható be egyik sem, ha a bevallás egy olyan pontját szeretnéd módosítani, ami kizárólag a te döntésedtől függ. Jelen esetben önellenőrzésről van szó, az hogy nem tüntettél fel egy tételt, ami jár, nem egy döntés volt, hanem tévedés.)


Mivel már feladtad a bevallást, így várnod kell egy hónapot, és akkor feladni a másik bevallást. ne mellékelj semmi levelet, elég ha szabályosan kitöltöd, a helyes adatokat feltüntetve, és a megfelelő módon jelzed, hogy önellenőrzés.


(Az pedig nem adójóváírás, hanem adókedvezmény, súlyos fogyatékosság miatt levonandó összeg.)

2012. ápr. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"És azt hiszem, hogy a pénz visszautalásához is egy külön nyilatkozatot kell benyújtani."


Pontosabban a bevallás részeként a 170. mellékletet is ki kell tölteni, nem elég az első oldalon jelezni, hogy mindent visszakérsz.

2012. ápr. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Atyaég!

Köszönöm, hogy írtál, bár nagyon nem örülök a látottaknak.

Először is marhára kellene ez a pénz mihamarabb, másodszor pedig ezt a sok nyomtatványt meg mindent honnan a fenéből kell beszerezni.

Pont ezért éltünk azzal, hogy az adóhatóság készítse el a bevallást, hogy minél kevesebb legyen a papírmunka, mert abszolút nem értünk hozzá.

Édesanyám jelenleg leszázalékolás alatt áll, mentális beteg, pszichiátrián kezelt.

Sajnos nem várt meg a bevallással és így küldte el az én ellenőrzésem nélkül.

Néztem, hogy még a helységnevet sem tűntette fel :(

Köszönöm, hogy írtál.....megpróbálunk azért majd még valami ügyintézővel is beszélni, hátha kikerülhető valahogy az általad írt procedúra.

2012. ápr. 28. 20:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Keltezés nélkül lehet, hogy simán visszadobják.

Persze ha személyesen próbálod intézni, abból baj nem lehet, hátha van gyorsabb megoldás.


A nyomtatványokat a legegyszerűbb a kitöltőprogrammal kitölteni, és a végén csak azt nyomtatja ki, ami kell.

2012. ápr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az egész SZJA bevallásra csak a dátum és az aláírás került.

Hát nem tudom......félek, hogy csak az általad leírt út lesz járható.

Mindenesetre először megkérdezzük majd a férjem könyvelőjét, akinek a párja APEH ellenőr :) hátha tudnak valami okosat mondani, ha nem, akkor pedig marad az ügyintéző........mindenesetre köszönöm mégegyszer a segítséget.......legalább tudom, hogy a legrosszabb esetben is megoldható, max később kap anyum pénzt.

Sajna nehezen ismeri el, hogy beteg, és mivel külön élünk a tetteit felügyelni nem tudom :(

2012. ápr. 28. 21:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!