Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha szeretnék nyitni egy...

Ha szeretnék nyitni egy webáruházat a saját készítésű ékszereimmel, milyen feltételek szükségesek?

Figyelt kérdés

Szükséges, hogy legyen valamilyen cég emögött? Adózni kell utána?

Ingyenes webáruházra gondoltam: [link] Olvastam a feltételeket, de ilyesmikről nem írnak.



2012. ápr. 19. 08:30
 1/4 DannyZuko ***** válasza:
persze hogy adózni kell utána. jövedelem. nem muszály cég legyél, lehet egyéni vállalkozó és sima magán személy is... csak a NAV meg ne tudja :) Az egyik ötvös barátom simán fogja és vaterára dobja a dolgait... el sem hinnéd milyen jól viszik onnét.
2012. ápr. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kell egy bejegyzett vállalkozás ahhoz, hogy webáruházat nyiss!!!...

A Vevőidnek SZÁMLÁT kell adnod a vásárlásról, ezután meg adóznod kell...

A vállalkozásod adatait (vállalkozó neve, telephelye, adószáma, elérhetőségei, stb) ki kell írnod a webáruházban, mert ha ezt nem találja a Fogyasztóvédelmi Felügyelőség, akkor 500.000 Ft-ra fog büntetni!!!


Az "ingyenes webáruház" csak annyit jelent, hogy azért a weboldal használatért nem kell fizetned a szolgáltatónak, de ettől függetlenül nem árulhatsz a neten semmit bejegyzett vállalkozás nélkül!...

A "boltaneten" Szolgáltató feltételei csak az ő weboldala használatára vonatkozik, azzal nem törődnek, hogy téged hogyan fog megbüntetni a Hatóság, ha bejegyzett vállalkozás nélkül szabálytalanul árusítasz...


Bejegyzett vállalkozás nélkül csak aukciós oldalakon (TeszVesz, Vatera, Licit, stb.) vagy apróhirdetős oldalakon árulhatod a cuccodat...

2012. ápr. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Engedély-hegyek...
2012. ápr. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Naiv voltam, köszönöm szépen a segítséget.
2012. ápr. 19. 19:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!