Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Honnan számítanak diszkriminác...

Honnan számítanak diszkriminációnak egy iskolaszövetkezet által támasztott kritériumok egy diákmunkára való jelentkezéshez?

Figyelt kérdés

Adott egy iskolaszövetkezet, aminek állandóan elég gyanús követelményei vannak egy-egy diákmunkával kapcsolatban, például államilag támogatott nappali tagozatos aktív hallgató, heti öt napban hétköznap, reggel 7-től délután 15-ig. Azért ez valószínűtlen, hogy erre a ténylegesen aktív hallgatóknak van idejük. Vagy hogy sportboltba csak fiatal lányokat alkalmaznak árufeltöltőnek. Sportboltba, nem női fehérnemű boltba. Másik városban pedig tudomásom van róla, hogy nem kérik az adóazonosító jelet, sőt nincs is lehetőség a megadására, ami számomra önmagában is gyanús. Vagy a diákmunka adómentes és a NAV-nak nincs köze hozzá, tehát be sem kell jelenteni? Ezt valahogy kétlem.

De amivel most kiverték nálam a biztosítékot, az egy adatrögzítési munka. Kizárták ugyanis a jelentkezésből az egyetemi hallgatókat, de csak helyieket vesznek fel. Gondoltam ha kizárják azokat, akik ráérnek, mivel hétköznapi a munka, 8-tól 16-ig, kiket várnak mégis, középiskolásokat, akiknek iskolában kell lenniük akkor kötelezően? Ezért erre rákérdeztem és jeleztem feléjük, hogy sántít ez a dolog, mire visszaírták, hogy adatkezelési kockázatok miatt nem jelentkezhetnek egyetemi hallgatók (WTF????) és egyébként középiskolai magántanulók jelentkezését várják csak.

Számomra nagyon nem világos, hogy ezt így mégis hogyan képzelték. Nekem személy szerint hatalmas szükségem lenne egy munkára, és még rajtam kívül sok hallgatónak, erre állandóan diszkriminálnak és indoklásként félrebeszélnek csupán. Nekem már az a gyanúm, hogy a háttérben adócsalás állhat, de mivel nem látok rá és jogász sem vagyok, ez csak egy szimpla gyanakvás, nem vád vagy rágalmazás.

Mik a vélemények?


2012. ápr. 12. 12:14
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

"például államilag támogatott nappali tagozatos aktív hallgató"


Ez törvényi feltétele a munkának.


"heti öt napban hétköznap, reggel 7-től délután 15-ig. Azért ez valószínűtlen, hogy erre a ténylegesen aktív hallgatóknak van idejük."


Nyilván ezért keresnek rendszeresen ilyet, mert délutáni, hétvégi munkákra nyilván sokkal könnyebben találnak diákokat, ott telített a piac. De igen, előfordulnak ilyenek, pl. október 31-ig/március 31-ig előző féléves jogviszonnyal is lehet diákmunkát végezni. Ezen kívül vannak olyan egyetemisták, akiknek csak 1-2 tárgyuk vagy csak vizsgakurzusuk van hátra.


"Vagy hogy sportboltba csak fiatal lányokat alkalmaznak árufeltöltőnek. Sportboltba, nem női fehérnemű boltba."


Oszt? Raktárba meg csak fiukat keresnek. Miért baj, ha vannak csak fiúknak vagy csak lányoknak szóló ajánlataik? Vagy elmennél fiúként titkárnőnek?


"Másik városban pedig tudomásom van róla, hogy nem kérik az adóazonosító jelet, sőt nincs is lehetőség a megadására, ami számomra önmagában is gyanús. Vagy a diákmunka adómentes és a NAV-nak nincs köze hozzá, tehát be sem kell jelenteni?"


Biztosan nem kérték? Nem lehet, hogy csak addig nem kérték, amíg nem kaptál fizetést?


Amúgy melyik iskolaszövetkezetről és melyik városról van szó? Az adócsalást azért zárnám ki, mert nekik éppen az a buli, hogy legálisan jelenthetnek be diákokat nagyon olcsón, ebből veszik le a sápot. Én dolgoztam anno egyetem mellett egy szoftverfejlesztő cégnél, akik éppen a jobb feltételek miatt jelentettek be egy iskolaszövetkezetnél, de nem az iskolaszövetkezet találta a munkát, hanem a cég kereste fel az iskolaszövetkezetet.

2012. ápr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!