Adsense-es bevétel után kell adózni?
06:29
kisebbségi átvevő ki zsebből fizet az aztán marhára adózik belőle.
Amit a 2. hozzászóló leírt, az az ingóságértékesítésre vonatkozik. Te viszont Adsense-s bevételről érdeklődtél, gondolom, mint magánszemély.
Amiről Te írsz, az - ha jó az emlékezőképességem - egyfajta honlapon való hirdetésért cserébe kapott pénzösszegről szól. Tehát a honlapodat virtuálisan "eladod", nem a tulajdonjogát, hanem a használatának a jogát. Ezt az adótörvény bérbeadásként kezeli.
Önálló tevékenységből származó bevételnek számít, és a bevételeddel szemben költséget számolhatsz el, kétféleképpen. Egyik, hogy a bevételed 10 %-át tekinted költségnek, és 90 %-as után pedig leadózol. Vagy gyűjtögeted a tevékenységgel kapcsolatos kiadásaidról a számlákat (amik természetesen a nevedre szólnak), és azok értékét vonod le a bevételeddel szemben. A fennmaradó rész után pedig leadózol.
Ha semmilyen költséged nem merül fel, akkor egyértelműen a 10 % költséghányados elszámolást kell választani.
Itt nincs adómentes határ. Minden forint után adózni kell. Az éves 600 ezer forint bevételi, és 200 ezer forint jövedelmi adómentes határ az ingóságértékesítésnél van, amikor a megunt cuccaidat eladogatod valakinek, akár az interneten keresztül is. Ez nem az a tevékenység, ez bérbeadás.
Az, amit a 2. válaszoló leírt nagyon pontos, és igaz, de nem erre. Lehet, hogy nem tudta igazán, mit is takar ez a fajta jövedelemszerzés, vagy összekeverte valamivel.
Értem. Most már minden világos. Még nem használom ezt a szolgáltatást, pont emiatt, mert nem tudtam, hogy ez mit vonz magával.
Még az lenne a kérdésem, hogy én, mint magánszemély mi alapján tudom leadózni ezt a pénzt? (főleg, hogy jelenleg állásom sincs).
Másik: ha vállalkozó lennék, akkor ezt hogy tüntessem fel bevételnek? Vagy ez a könyvelőm dolga?
(bocs, ha hülyeségeket kérdezek, csak próbálok mindent világosan látni)
Nem tudom, hogy milyen formában jutsz a bevételhez. Gondolom, bankszámlára érkezik. Azon szerepel egy bevétel, amelyet Neked a fentiek alapján be kell vallanod, mint önálló tevékenységből származó jövedelmet. Persze előtte kiszámolod belőle az adóköteles jövedelmet. Bevétel - költség (tételes, vagy 10 % költséghányados) = jövedelem.
Ha Te egyéni vállalkozásként, vagy akár gazdasági társaságként adod bérbe a honlapodat hirdetés céljára, akkor annyi a különbség a magánszemélyeshez képest, hogy bejöhet a dologba az ÁFA, társasági adó, egyéb nyalánkságok...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!