Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ingóságot eladok 200. 000ft...

Ingóságot eladok 200. 000ft felett kell adóznom?

Figyelt kérdés

Tehát ha van egy gépem és eladom alkatrészenként úgy hogy mondjuk.. Alkatrész1: 100.000ft, Alkatrész2:150.000ft Alkatrész3:150.000ft

Ez ugye 400.000ft, de külön adásvételin van feltüntetve. Így is kell adót fizetnem utána? Mert ugye 200.000felett 16%


2012. márc. 21. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Adót fizetni nem a bevétel, hanem a jövedelem után kell. Ami a vételár és eladási ár különbsége. Ha az eléri a 200 000 forintot, akkor kell adózni, a 200 000 feletti rész 16%-a, de a teljes összeget be kell vallani a bevalláson.


Az, hogy hány tétel, és hány adásvételi nem számít, éves szinten kell összegezni.

2012. márc. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
tanuló vagyok.. akkor is bekell vallanom?
2012. márc. 21. 18:25
 3/9 A kérdező kommentje:
nekem van egy gravírozógépem.. vettem.. meguntam..elakarom adni. nincs róla számlám mert nem kaptam hozzá.. kínából küldték..
2012. márc. 21. 18:26
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen, ha tanuló vagy, akkor is.

Ha nincs számla, akkor a vásárláskori piaci értéket kell figyelembe venni. Ha ez megállapíthatatlan, akkor a bevétel 25%-át kell jövedelemnek tekinteni.

2012. márc. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
jajmár, dehogy kell bevallanod. szted ki az a hülye aki bevallja?? úristen...
2012. márc. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Van aki kénytelen bevallani, mert mondjuk a Vaterán keresztül intézte, az pedig követhető adójogi szempontból. De ha Te csak úgy eladod a haverodnak és kettőtök között marad, akkor persze nem derülhet ki. Magyarul el tudod titkolni a belőle származó jövedelmed.


Hivatalos verzió a következő 2012. évre:

Hogy hány éves vagy, tanulsz-e még, stb. nem számít adózás szempontjából. Még 3 évesnek is kell adóznia, ha adóköteles jövedelemre tett szert, no meg bevallást készítenie, amit persze a szülei tesznek meg helyette, amíg nagykorú nem lesz.

Ha az ingóságaidat értékesíted (és nem üzletszerűen teszed azt), akkor összeadogatva a belőle származó összes évi BEVÉTELEDET!, nem kell adóbevallást készíteni, és adót sem fizetni 600 ezer forintig. Valamint akkor sem kell, ha meghaladja ugyan a bevétel ezt az összeget, de a belőle kiszámított JÖVEDELEM! (tehát a bevétel 25 %-a) nem haladja meg a 200 ezer forintot.

Egyébként kell bevallani és fizetni is adót, méghozzá a kiszámított jövedelem 16 %-át.

2012. márc. 22. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát nekem ez egy kicsit bonyolult. Leírtam az én helyzetemet. Még annyit kell tudni, hogy egy cégnek adom el aki valamilyen szintem leakarja írni adóba amit tőlem vett, szóval neki azért kell a szerződés mert valamilyen szinten kiadásnak akar leírni. Ez engem nem is nagyon érdekel, csak az én helyzetem. 400ezer forintért akarom eladni. Hogy csináljam hogy ne kelljen adóznom. Szétírjam külön szerződésre, adjam el anyukám nevén, vagy mit? Ebbe kérem segítségeteket, hogy az én helyzetemet vázoljátok le légyszi:) Köszönöm!!
2012. márc. 22. 11:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Hahó! Már leírtuk: Ingóságértékesítés esetén ha az ebből származó éves bevételed nem haladja meg a 600 ezer forintot, akkor nem kell bevallani és adót sem fizetni utána. Mivel 400 ezerért akarod eladni (az mindegy, hogy egyben, vagy alkatrészenként, az is mindegy, hogy ezeket hány cégnek, magánszemélynek!), és nem nagyon lesz több ilyen eladásod 2012. évben, akkor nem éred el a 600 ezer forintos "adómentes" plafont, tehát nem kell adót sem fizetni, és adóbevallásban sem kell szerepeltetni. Nyugodtan írjatok róla szerződést, hogy a cég a költségei között tudja az alapján szerepeltetni, Neked akkor sem keletkezik ebből adóbevallási és adófizetési kötelezettséged. A szerződést megtartod 5 évig, aztán begyújthatsz vele.
2012. márc. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Üdv!

Miért is 6oo Eft és nem 8oo eFt, ami alatt nem kell adózni?

A 32 eFT adóösszeghez nekem akárhogy is számolom 8oo eFT jön ki...

Erika

2012. ápr. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!