Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nemrég váltottam ki a 7-es...

Nemrég váltottam ki a 7-es adószámot mint kézműves. Vettem számlatömböt meg nyugtatömböt is. Hogyan kell ezt használni?

Figyelt kérdés
Mármint ha megírok egy nyugtát, ugyanazt át kell nekem írni számlára is otthon? Egyenként, vagy csak az akkori napi bevételt? És a vevőhöz mit írok? Mivel nem kérhetek el címet nevet egy 500ftos kulcstartó miatt a vásáron..
2012. márc. 9. 11:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A számlatömböt akkor használd, ha a vevő "ÁFA-s" számlát/számlát kér Tőled a megvett dologról. Ekkor kell a név és a cím (ami lehet, egy cégé is, nemcsak magánszemélyé). Ha nem kérnek, akkor elég nyugtát kiállítanod róla, erre ugye nem kell vásárló neve, címe. Éppen azért van a nyugta, hogy ne kelljen adminisztrációval tölteni az ember fél életét. De aki kér számlatömbös számlát, az valószínűleg valamilyen gazdasági társaság, vagy saját vállalkozásában el akarja számolni a vásárlás összegét költségként(azt pedig csak szabályosan kiállított számla birtokában lehet!). Azért szoktak ÁFA-s számlát kérni. Ezt akkor is ÁFA-s számlaként kérik, ha nem tartozik a dolog az ÁFA hatálya alá, vagy ÁFA-mentes valamilyen oknál fogva. Akkor azt természetesen jelölni kell a számlán, de a számlát ki kell állítani a vevő kérésére.

Ha nem kérnek számlát, akkor elég a nyugta is. Ha nyugtát állítottál ki, arról nem kell számlatömbös számlát is kiállítani, valamint fordítva is igaz. Elég az egyik. Vagy a számla, vagy egy nyugta.

2012. márc. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.:)
2012. márc. 9. 13:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!